Dotknąć przeszłości czyli spotkania z historią w Muzeum Wojska Polskiego

Historia, jeśli chodzi o naukę i rozwój, jest jednym z kluczowych przedmiotów ogólnokształcących. Wśród wielu wartości, uczy przede wszystkim analitycznego myslenia, wyciągania wniosków i krytycznego podchodzenia do wielu aspektów życia codziennego.

Ważną wartością jest także patriotyzm. Istotne jest także wprowadzenie postaw patriotycznych juz we wczesnym etapie rozwoju. W dobie dziesiejszego postępu, pędu oraz wielokulturowości, zanika czesto tak wartościowy aspekt jak historia lokalna. Wiele wiemy o świecie, a tak niewiele o najbliższej okolicy i mieście. Oczywiście przedmiot o nazwie historia jest obecny w szkole, ale jest to niezbędne minimum. Doskonałym miejscem, gdzie poznać można historię lokalną są -placówki muzealne. W naszym mieście istnieje Muzeum Wojska Polskiego, które oferuje bogaty wachlarz możliwości edukacyjnych i poznawczych. Niewątpliwym plusem jest tru dostęp do eksponatów, które budują cała narrację historyczną oraz poozwalają na dokładniejsze zapoznanie się z tematem. Placówka muzealna jest doskonałym miejscem na uzupełnienie wiedzy teoretycznej i pozwoli rozwinąć zainteresowania poprzez ciekawe tematy warsztatów interaktywnych, gdzie to uczniowie są bezpośrednimi odbiorcami wiedzy.

Zagadnienia dotyczace historii realizowane będą w formie zajęć dydaktycznych w ramach edukacji prowadzonej w klasach 4-6. Związane są równeiż z prowadzonym przez nas projektem edukacyjnym, dotyczacym wycieczek propagujących wartości moralne.