| | | AAA
Szkoła Podstawowa nr 7 im. Hugona Kołłątaja
JESTEŚMY ODPOWIEDZIALNI I ROBIMY WSZYSTKO, ABY WIRUS SIĘ NIE ROZPRZESTRZENIAŁ !

Dotknąć przeszłości czyli spotkania z historią w Muzeum Wojska Polskiego

Historia, jeśli chodzi o naukę i rozwój, jest jednym z kluczowych przedmiotów ogólnokształcących. Wśród wielu wartości, uczy przede wszystkim analitycznego myslenia, wyciągania wniosków i krytycznego podchodzenia do wielu aspektów życia codziennego.

Ważną wartością jest także patriotyzm. Istotne jest także wprowadzenie postaw patriotycznych juz we wczesnym etapie rozwoju. W dobie dziesiejszego postępu, pędu oraz wielokulturowości, zanika czesto tak wartościowy aspekt jak historia lokalna. Wiele wiemy o świecie, a tak niewiele o najbliższej okolicy i mieście. Oczywiście przedmiot o nazwie historia jest obecny w szkole, ale jest to niezbędne minimum. Doskonałym miejscem, gdzie poznać można historię lokalną są -placówki muzealne. W naszym mieście istnieje Muzeum Wojska Polskiego, które oferuje bogaty wachlarz możliwości edukacyjnych i poznawczych. Niewątpliwym plusem jest tru dostęp do eksponatów, które budują cała narrację historyczną oraz poozwalają na dokładniejsze zapoznanie się z tematem. Placówka muzealna jest doskonałym miejscem na uzupełnienie wiedzy teoretycznej i pozwoli rozwinąć zainteresowania poprzez ciekawe tematy warsztatów interaktywnych, gdzie to uczniowie są bezpośrednimi odbiorcami wiedzy.

Zagadnienia dotyczace historii realizowane będą w formie zajęć dydaktycznych w ramach edukacji prowadzonej w klasach 4-6. Związane są równeiż z prowadzonym przez nas projektem edukacyjnym, dotyczacym wycieczek propagujących wartości moralne.

Akademia Bezpiecznego Puchatka
Akademia Przyszłości
Bieg Po Zdrowie
BohaterOn
Cyfrowo Bezpieczni
Dobrze Jemy
Dove
eTwinning
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Mamy Kota Na Punkcie Mleka
Microsoft Office 365
Nie Pal Przy Mnie Proszę
Ogólnopolska Sieć Edukacyjna
Podstępne WZW
PROGRAM dla szkół
Szkoła w chmurze
Szlachetna Paczka
Trzymaj Formę
Znamię! Znam je?