Wyjście klas V - VII na Marsz Żywej Pamięci Polskiego Sybiru

Napisał: Piotr Gołaszewski, kl. VIIa

8 września 2017 roku odbył się XVII Międzynarodowy Marsz Żywej Pamięci Polskiego Sybiru, pod hasłem: „Ojczyzna w naszych sercach i pamięci”.

Rozpoczął się o godz. 10.00 przy Pomniku Katyńskim, następnie uczestnicy przeszli ulicami miasta do Kościoła Pod Wezwaniem Ducha Świętego, gdzie o godz. 11:30 Mszę Świętą odprawił Arcybiskup Edward Ozorowski.

W uroczystościach uczestniczyli Sybiracy, ich rodziny, młodzież szkolna oraz wszyscy, którym bliskie sercu są Ojczyzna i patriotyzm.

Nasza szkoła także brała udział w tym wydarzeniu. Reprezentowali ją uczniowie klas IV-VII, oczywiście ze sztandarem SP 7. W poczcie sztandarowym mieli zaszczyt uczestniczyć koledzy i koleżanki z klasy.

Bardzo ważne jest, aby pamiętać o polskich zesłańcach na Sybir. Zasługują oni na podziw za wytrwałość, chęć przeżycia i patriotyzm.

Na zdjęciach: klasa VIIa

Podobny obrazDSC_0400.JPGDSC_0401.JPGDSC_0402.JPGDSC_0403.JPG