Udział SP7 w akcji "Ratujmy kasztanowce"

Nasi uczniowie uczestniczą w wielu przedsięwzięciach w ciągu całego roku szkolnego. Są to nie tylko akcje patriotyczne (np. Marsz Żywej Pamięci, Patriotyczne Śpiewanie) czy prozdrowotne (m.in. Tydzień Zdrowia), ale również proekologiczne. 27 października (piątek) cała nasza szkoła po raz kolejny „ratowała kasztanowce”. Akcja polega na grabieniu i sprzątaniu opadających liści kasztanowców, w których (jak czytamy na Oficjalnym Portalu Miasta Białystok) „(...) zimują osłonięte kokonem poczwarki szrotówka kasztanowcowiaczka. (...)” Poprzez uprzątnięcie opadłych liści eliminujemy szkodniki i w znaczący sposób przyczyniamy się do poprawy kondycji naszych białostockich kasztanowców. Z tą wiedzą, pełni energii i zaangażowania ruszyliśmy pod opieką nauczycieli w różne części naszego miasta. Pomimo mało sprzyjającej aury, udało nam się zebrać kilka ogromnych worków liści. Poza poczuciem pożytecznie spędzonego czasu, były to również dwie godziny dobrej zabawy co widać na dołączonych zdjęciach.

RATUJMY KASZTANY