Dzień bezpiecznego internetu

15 lutego w naszej szkole odbył się apel, przygotowany przez klasę 6A na temat Dnia Bezpiecznego Internetu.

Każda klasa miała za zadnie wykonać plakat dotyczący bezpieczeństwa w Internecie. Nasza klasa przygotowała temat „Stop Hejtowi”. Na początku apelu każda klasa zaprezentowała swój plakat. Po obejrzeniu ich klasa 6A przedstawiła kilka scenek o tym jak się zachowywać w Internecie i czego tam nie robić. Nie obyło się również bez dawki humoru. Na koniec zostały pokazane dwie prezentacje multimedialne, z których dowiedzieliśmy się m.in. jakie zachowania są karane.

Po apelu wszyscy wiedzieliśmy jakie skutki ma nieodpowiednie stosowanie przez nas Internetu. Wiemy również, że nie powinniśmy:

-spędzać dużo czasu przed telefonem, komputerem itp., gdyż narażamy się na zbyt duże promieniowanie szkodliwe dla naszego zdrowia,

-spotykać się z przypadkowymi ludźmi poznanymi przez Internet,

-kupować produktów z nieznanych źródeł,

-pobierać rzeczy, które w rzeczywistości mogą instalować niechciane programy na naszym urządzeniu,

-nie stosować się do zasad netykiety.

Amelia Romanowska VIIA

BEZPIECZNY INTERNET KL.IV-VII