Szkoła Podstawowa nr 7 im. Hugona Kołłątaja w Białymstoku

BIBLIOTEKA SZKOLNA

 

 ROK SZKOLNY 2017/2018

 


 

12 luty 2018


NOWI CZYTELNICY BIBLIOTEKI SZKOLNEJ


W dniach 9 i 12 lutego miała miejsce bardzo miła uroczystość PASOWANIA NA CZYTELNIKA uczniów klas pierwszych. Dzieci poznały zasady panujące w bibliotece, sposoby dbania o książki, prawidłowy sposób wypożyczania. Mogły sprawdzić swoją wiedzę z zakresu znajomości baśni i bajek: rozwiązywały krzyżówki, quizy i zagadki. Nie zabrakło też zabaw ruchowych przy muzyce. Na końcu uczniowie złożyli uroczyste przyrzeczenie. W organizacji uroczystości pomagały uczennice klasy 4a: Kinga Skrzypek, Natalia Malinowska i Hania Łapińska, za co bardzo dziękujemy. Mamy nadzieję, że najmłodsi będą nas często i chętnie odwiedzać.GALERIA 

 27 listopada 2017


MISIOWE ŚWIĘTO


24 listopada, w piątek, po raz kolejny obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. W całej szkole aż zaroiło się od pluszowych maskotek. Tego dnia każdy, młodszy i starszy mógł przynieść ze sobą ulubioną misiową przytulankę. Ponadto uczniowie klas młodszych wzięli udział w misiowej zabawie, były zagadki i zabawy ruchowe przy misiowej muzyce. W przygotowaniu misiowego święta pomagały nam dwie uczennice klasy 4c: Wiktoria Lewczuk i Julia Nierodzik. Bardzo dziękujemy! Tego dnia powstało wiele zabawnych zdjęć z pluszowymi ulubieńcami. Zapraszamy do galerii.


GALERIA
 10 listopada 2017


ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSÓW ORGANIZOWANYCH PRZEZ BIBLIOTEKĘ


KONKURS FOTOGRAFICZNY

„SWEET FOCIA Z ULUBIONĄ KSIĄŻKĄ W BIBLIOTECE”


NAGRODY OTRZYMALI:

Julia Nierodzik i Wiktoria Lewczuk klasa 4c

Antosia Smaczny klasa 3a

Maja Mancewicz klasa 3c


WYRÓŻNIENIA OTRZYMALI:

Joasia Sokół i Weronika Pasiuk klasa 4a

Łukasz Bagieński klasa 3c

Michalina Michniewicz klasa 4c


KONKURS PLASTYCZNY

"ZAPROJEKTUJ WŁASNĄ ILUSTRACJĘ DO WYBRANEJ KSIĄŻKI"

Marta Gołębiewska klasa 5b - nagroda

Piotr Matukiewicz klasa 5b - wyróżnienie


Serdecznie gratulujemy zwycięzcom

 23 października 2017

 

KONKURS FOTOGRAFICZNY "SWEET FOCIA Z ULUBIONĄ KSIĄŻKĄ W BIBLIOTECE"

 

Trwa konkurs fotograficzny organizowany przez bibliotekę szkolną. Chętni uczniowie klas II-IV wykonali już zdjęcia z ulubionymi książkami, teraz przyszedł czas na głosowanie. Przyjdź do biblioteki i oddaj swój głos na zdjęcie, które najbardziej ci się podoba. Głosowanie trwa od poniedziałku do piątku (23-27 października) w godzinach pracy biblioteki. Serdecznie zapraszamy.


GALERIA

 23 października 2017


ZAJĘCIA CZYTELNICZE DOTYCZĄCE ŻYCIA I TWÓRCZOŚCI ASTRID LINDGREN 14 listopada przypada 110 rocznica urodzin Astrid Lindgren -  jednej z najbardziej znanych i lubianych autorek książek dla dzieci na świecie. Z tej okazji przygotowałyśmy  zajęcia czytelnicze i zaprosiłyśmy uczniów klas młodszych z wychowawcami. Podczas spotkania dzieci poznały ciekawe fakty z życia autorki, obejrzały książki autorstwa Astrid Lindgren znajdujące się w naszym księgozbiorze oraz wysłuchały fragmentów dwóch najbardziej znanych pozycji książkowych „Pippi” i „Dzieci z Bullerbyn”. Mamy nadzieję, że w trakcie spotkania udało się nam choć w pewnym stopniu zainteresować najmłodszych czytelników twórczością pisarki i zachęcić do sięgnięcia po wybrane książki.


 18 października 2017

 

 

DZIEŃ Z ZAGADKAMI


 

18 października biblioteka szkolna zaprosiła w swoje progi wielbicieli zagadek. Podczas przerw między lekcjami chętni uczniowie uczestniczyli w prawdziwym maratonie zagadek, które dotyczyły znanych i mniej znanych postaci z bajek. Wszyscy świetnie się bawili, a w nagrodę za udzielenie poprawnych odpowiedzi otrzymali słodki poczęstunek.


 6 października 2017


Z WIZYTĄ W BIBLIOTECE OSIEDLOWEJ

 

W pierwszych dniach października uczniowie klas 3c i 3d odwiedzili mury Filii nr 13 Książnicy Podlaskiej mieszczącej się przy ulicy Broniewskiego. Niektórzy byli tu po raz pierwszy, dlatego z ciekawością zwiedzali lokal biblioteki, zaglądając w każdy niemal zakamarek. Zainteresowani dowiedzieli się, co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki osiedlowej. Następnie wspólnie szukali podobieństw i różnic pomiędzy biblioteką szkolną, a publiczną. Na koniec uczniowie zostali zaproszeni do udziału w konkursie plastycznym „Polska rzeka Wisła”

GALERIA

 

 3 października 2017


SPOTKANIE Z PANIĄ RENATĄ PIĄTKOWSKĄ


W dniu 3 października grupa uczniów klasy 3d uczestniczyła w spotkaniu autorskim z panią Renatą Piątkowską . Spotkanie miało miejsce w sąsiedniej szkole nr 15 przy ulicy Broniewskiego. Pani Renata Piątkowska to znana, wielokrotnie nagradzana autorka mądrych, często zabawnych książek adresowanych do młodego czytelnika. W swoich utworach często porusza ważne, choć czasem trudne tematy, uwrażliwia na los bezbronnych, bezdomnych zwierząt. Podczas spotkania autorka opowiadała o swojej twórczości, o autentycznych bohaterach  i wydarzeniach, które stały się kanwą kolejnych książek. W spotkaniu z młodymi czytelnikami uczestniczyła też pani Malwina Kożurno – zawodowy lektor, która wspaniale interpretowała fragmenty książek: „To się nie mieści w głowie” oraz „Wieloryb”. Po spotkaniu chętni uczniowie kupili wybrane książki i ustawili się w długiej kolejce po pamiątkowy wpis autorki. Spotkanie z całą pewnością można zaliczyć do bardzo udanych.

 


 

2 października 2017 


ŚWIĘTO BIBLIOTEKI

 

Każdego roku w październiku bierzemy udział w obchodach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych. Z tej okazji przygotowałyśmy wiele atrakcji:

 

 • Konkurs Fotograficzny „Sweet focia z ulubioną książką w bibliotece” dla uczniów klas II-IV
 •  
 • Konkurs Plastyczny „Zaprojektuj własną ilustrację do wybranej książki” dla uczniów klas V-VII
 •  
 • Udział w spotkaniu autorskim z panią Renatą Piątkowską w SP 15 w Białymstoku
 •  
 • Wizytę uczniów klas trzecich w Bibliotece Osiedlowej
 •  
 • Zajęcia czytelnicze dotyczące życia i twórczości Astrid Lindgren
 •  
 • Dzień z zagadkami w bibliotece szkolnej

 

Serdecznie zapraszamy do udziału i życzymy dobrej zabawy


 ROK SZKOLNY 2016/2017

 9 czerwca 2017


TYDZIEŃ CZYTANIA DZIECIOM


 


Kolejne święto czytania już za nami. W tym roku, wzorem lat ubiegłych, nasza szkoła aktywnie włączyła się w obchody 6 Białostockiego Tygodnia Czytania Dzieciom. Czytali wszyscy: starsi i młodsi, uczniowie, nauczyciele i zaproszeni goście.  Uczniów klas młodszych odwiedzili:

 

p. Małgorzata Półtorak z Telewizji Białystok

 

p. Monika Zaborska-Wróblewska, aktorka Teatru Dramatycznego w Białymstoku

 

p. Cezary Mielko – dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Animacji Kultury w Białymstoku

 

mjr S.G. Katarzyna Zdanowicz – ze Straży Granicznej

 

p. Zyta Dapkun – mama uczennicy klasy 2b

 

p. dyrektor Anna Wasiluk

 

p. wicedyrektor Bożena Kania

 

p. Jolanta Narewska – sekretarz szkoły

 

p. Konrad Bystrek – nauczyciel religii katolickiej

 

Co czytano? Baśnie ze zbioru „Bajarka opowiada” Marii Niklewiczowej, baśnie ze zbioru „Baśnie z różnych stron świata”, baśnie braci Grimm, książkę  pt. „Jak dobrze mieć sąsiadów” Ciary Flood, opowiadanie pt. „Walizka” ze zbioru Anny Onichimowskiej „Najwyższa góra świata” oraz książkę szwedzkiego autora Ulfa Starka „Czy umiesz gwizdać Joanno?”.

 

Dzieci w skupieniu i z uwagą słuchały czytających gości, chętnie brały udział w dyskusji po lekturze tekstu, czy proponowanych zabawach. Uczniowie, którzy gościli panie ze Straży Granicznej dowiedzieli się na czym polega praca strażnika granicznego, mogli z bliska obejrzeć a nawet przymierzyć części umundurowania i wyposażenia funkcjonariuszy.

 

Kolejne święto czytania już za rok…


GALERIA
24 maja 2017


WARSZTATY CZYTELNICZE W KLASIE 2B


W dniu 24 maja w klasie 2b odbyły się bardzo ciekawe zajęcia czytelnicze prowadzone przez panią Katarzynę Janowicz-Timofiejew, autorkę książek dla najmłodszych. Pani Kasia czytała fragmenty jednej ze swoich książek p.t. „Albertynka”, rozmawiała z młodymi słuchaczami na temat dobrego wychowania oraz znaczenia przyjaźni i życzliwości wobec innych, szczególnie nowopoznanych kolegów. Autorka zaprosiła dzieci do zabawy w teatrzyk z wykorzystaniem pacynek paluszkowych, nie zabrakło też zabaw słownych, logopedycznych i ruchowych przy muzyce. Na zakończenie wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe książeczki z autografem autorki. Mamy nadzieję, że spotkanie to na długo pozostanie w pamięci naszych uczniów.


GALERIA

 12 maja 2017


SZKOLNY KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA

 

W dniu 12 maja w bibliotece odbyła się kolejna edycja Szkolnego Konkursu Pięknego Czytania. Wzięli w niej udział uczniowie klas II i III, wyłonieni w drodze klasowych eliminacji. W pierwszym etapie należało przeczytać tekst przygotowany wcześniej w domu, następnie fragment tekstu bez przygotowania, a w ostatnim etapie wylosowany wiersz z trudnościami logopedycznymi. Poziom tegorocznych uczestników był  wyrównany i bardzo wysoki, tak, że konieczna okazała się dogrywka. Komisja konkursowa w składzie: p. Bożena Major, p. Małgorzata Smalkowska i p. Karolina Rutkowska, przyznała nagrody:

 

I miejsce-Paulinka Wróblewska kl.2a

 

II miejsce-Ula Sawczuk kl.2a

 

III miejsce-Michał Zaborowski kl.2d


 

Wyróżnienia otrzymali:

 

Janek Radziszewski-Chańko kl.2b

 

Piotr Kropiwnicki kl.3a

 

Weronika Michniewicz kl.3c

 

Bardzo gratulujemy uczestnikom i ich wychowawcom.


GALERIA

 21 kwietnia 2017


VI MIĘDZYNARODOWE TARGI KSIĄŻKI W BIAŁYMSTOKU


 

 


21 kwietnia uczniowie klasy IIc uczestniczyli w spotkaniu autorskim z Anną Onichimowską w ramach VI Międzynarodowych Targów Książki w Białymstoku. Pani Anna jest autorką ponad pięćdziesięciu książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych, licznych słuchowisk radiowych, sztuk teatralnych i scenariuszy filmowych. Jest autorką m.in. książek Trudne powroty, Trzecie oko, Zasypianki na każdy dzień miesiąca. Otrzymała wiele prestiżowych nagród w Polsce i za granicą. W trakcie spotkania opowiadała o swoich pasjach, zainteresowaniach oraz inspiracjach do napisania nowych książek.

W drugiej części spotkania Pani Anna Onichimowska chętnie odpowiadała na pytania zadawane przez dzieci. Uczniowie mieli również możliwość spotkania się z Panią Renatą Piątkowską, która podpisywała książki swojego autorstwa.

 17 luty 2017

 

WITAMY NOWYCH CZYTELNIKÓW

 

17 lutego odbyła się w naszej szkole bardzo ważna uroczystość. Uczniowie klasy pierwszej zostali przyjęci w poczet czytelników biblioteki szkolnej. Zanim jednak złożyli uroczyste przyrzeczenie poznali główne zasady obowiązujące w bibliotece, dowiedzieli się, jak dbać o książki, pracując w grupach rozwiązywali krzyżówkę, odgadywali zagadki i uczestniczyli w zabawach ruchowych.

W przygotowaniu i poprowadzeniu imprezy z maluchami pomogły nam cztery uczennice klasy IIIa: Kinga Skrzypek, Klara Wyrzykowska, Kornelia Nosewicz i Agatka Gołub, za co bardzo dziękujemy.

Mamy nadzieję, że pierwszaczki będą nas chętnie i często odwiedzać. Zapraszamy.


GALERIA

 5 grudnia 2016


Z WIZYTĄ W BIBLIOTECE OSIEDLOWEJ

  

Dzięki uprzejmości pani kierownik Jolanty Syty, w ostatnim czasie nasi uczniowie dwukrotnie gościli w Bibliotece Osiedlowej, mieszczącej się przy ulicy Broniewskiego. 

21 listopada uczniowie klasy IIIc razem z wychowawczynią panią Sylwią Jabłońską uczestniczyli w zajęciach czytelniczych przygotowanych przez uczniów Technikum Gastronomicznego, dotyczących życia i twórczości Henryka Sienkiewicza. Młodym prowadzącym szybko udało się nawiązać dobry kontakt z maluchami. Spotkanie zakończono miłą niespodzianką w postaci słodkiego poczęstunku.

 

GALERIA


  

Natomiast 1 grudnia uczniowie klasy Vb wzięli udział w spotkaniu autorskim z panią Moniką Kowaleczko-Szumowską – autorką m.in. książki „Fajna ferajna”. To wzruszające, choć niepozbawione humoru wspomnienia dzieci z Powstania Warszawskiego. Wszyscy bohaterowie książki oraz ich przeżycia są prawdziwe. W czasie spotkania pani Monika przybliżyła nam sylwetki swoich bohaterów, ale również zagadnienia dotyczące samego Powstania Warszawskiego i czasów wojny. To z pewnością była dobra lekcja historii. Nasi uczniowie z uwagą i zainteresowaniem uczestniczyli w spotkaniu, wielu kupiło książki i otrzymało wpis autorki. Na pożegnanie pani Monika podarowała nam płytę z filmem, który powstał w oparciu o losy bohaterów książki.

  

GALERIA 

25 listopada 2016


ŚWIĘTO PLUSZOWEGO MISIA

 

25 listopada po raz kolejny świętowaliśmy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji przygotowałyśmy misiową zabawę i odwiedziłyśmy uczniów wszystkich klas młodszych. W przygotowaniu święta pomogły nam uczennice klasy trzeciej: Michalina i Weronika Michniewicz oraz Amelka Smuczyńska, za co bardzo dziękujemy. Dzieci z uwagą wysłuchały przygotowanej części artystycznej, poznały legendę, która wiąże się z powstaniem Święta Misia, obejrzały książki z misiowymi bohaterami z naszej szkolnej biblioteki. Nie zabrakło też wesołej zabawy przy misiowej muzyce. Do zobaczenia za rok…

 

GALERIA

  

23 listopada 2016


CZYTAMY ŚPIEWAJĄCO

 

Już po raz drugi podsumowanie Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych miało formę Przeglądu Piosenki. Impreza odbyła się 23 listopada. Wzięli w niej udział uczniowie klas trzecich, czwartych, piątych i szóstych. Uczestnicy razem z wychowawcami włożyli dużo pracy w przygotowanie występu. Opracowano pomysłową choreografię, przygotowano ciekawe stroje i rekwizyty, a w kilku przypadkach występom towarzyszyła prezentacja multimedialna.


W czasie przeglądu wysłuchaliśmy następujących utworów:

 

"Kaczka Dziwaczka" Jana Brzechwy

 

"Na wyspach Bergamutach" Jana Brzechwy

 

"Kwoka" Jana Brzechwy

 

"Pan Hilary" Juliana Tuwima

 

"Leń" Jana Brzechwy

 

"Pan Pomidor" Jana Brzechwy

 

„Tyle było dni” Marka Grechuty

 

„Chodź, pomaluj mój świat” zespołu Dwa plus jeden

 

Podobnie jak w roku ubiegłym wybraliśmy klasę, która w opinii jury zaprezentowała się najciekawiej. Wybór okazał się niezwykle trudny. Po burzliwych obradach wyróżniono występ uczniów klasy IIIc z wychowawczynią panią Sylwią Jabłońską. Uczniowie otrzymali pamiątkowy dyplom oraz statuetkę „Czytamy śpiewająco 2016” Bardzo gratulujemy świetnej prezentacji.


GALERIA

 31 października 2016

 

PAŹDZIERNIK - MIĘDZYNARODOWY MIESIĄC

BIBLIOTEK SZKOLNYCH

 

 

 W tym roku, podobnie jak w latach ubiegłych, z okazji obchodzonego w październiku święta biblioteki, przygotowałyśmy wiele atrakcji dla młodszych i starszych.

Uczniowie klas I-III zostali zaproszeni do udziału w konkursie plastycznym  pod hasłem „Zaprojektuj własną zakładkę do książki”. Powstało wiele ciekawych, bardzo pomysłowych prac. Przyznano 3 nagrody i 6 wyróżnień.

Nagrody otrzymali:

Julia Nierodzik z klasy 3c

Alicja Bobryk z klasy 2c

Jakub Matyszczyk z klasy 2b

 

Wyróżnienia trafiły do:

Leny Szymkiewicz z klasy 2b

Janka Radziszewskiego-Chańko z klasy 2b

Malwiny Bubela z klasy 2c

Kingi Kozłowskiej z klasy 3c

Oli Plewkiewicz z klasy 3c

Weroniki Michniewicz z klasy 3c

 

GRATULUJEMY!

 

Natomiast uczniów klas IV-VI zaprosiłyśmy do udziału w Akcji Fotograficznej „Zrób sobie selfie z ulubioną książką w bibliotece”. W czasie akcji wykonano 15 zdjęć, które wyeksponowano na gazetce ściennej w bibliotece. Następnie odbyło się głosowanie. Każdy uczeń mógł oddać jeden głos i na tej podstawie wybrano 3 zdjęcia, które otrzymały najwięcej wskazań.

 

Są to zdjęcia:

Zuzi Szczerbińskiej z klasy 5b

Amelki Kuźmy i Oli Baranowskiej z klasy 5b

oraz Filipa Kondraciuka z klasy 6b

 

GRATULUJEMY SUKCESU!

 

W bibliotece przygotowano też pokonkursową wystawkę prac uczniów klas I-III p.h. „Mój zeszyt lektur”. Konkurs został przeprowadzony w ubiegłym roku szkolnym.

 Z okazji przypadającej 28 września 30 rocznicy śmierci Ewy Szelburg-Zarembiny uczniowie klas młodszych uczestniczyli w interesujących zajęciach czytelniczych dotyczących życia i twórczości autorki.

Mamy nadzieję, że nasze propozycje podobały sie uczniom i spotkały sie z ich zainteresowaniem. Kolejne święto biblioteki już za rok.

 


 

ROK SZKOLNY 2015/2016 

 


 

10 czerwca 2016


WYNIKI KONKURSU PLASTYCZNO - LITERACKIEGO 

"MÓJ ZESZYT LEKTUR"

Do udziału w konkursie zaproszono uczniów klas I-III. Należało wykonać przynajmniej trzy prace dotyczące przeczytanych, ulubionych książek, podać tytuł, autora, napisać krótką opinię oraz wykonać ilustrację nawiązującą do treści książki. Na konkurs wpłynęło 118 prac. Wybór najlepszych okazał się bardzo trudny. Przyznano po trzy nagrody i trzy wyróżnienia na poziomie klas pierwszych, drugich i trzecich. Oto zwycięzcy:

 

Klasy pierwsze

I miejsce – Maciej Baranowski, kl. Ib

II miejsce – Sebastian Korycki, kl. Ia

III miejsce – Bartosz Truszkowski, kl. Ia

Wyróżnienia:

Natalia Piluk – kl. Id

Rafał Kruszewski – kl. Ib

Maja Mancewicz – kl. Ic


Klasy drugie

I miejsce – Julia Koterman, kl. IIb

II miejsce – Hania Łapińska, kl. IIa

III miejsce – Norbert Lewicki, kl. IIb

Wyróżnienia:

Szymon Abramowicz – kl. IIa

Miłosz Mancewicz – kl. IIb

Gabriel Kowczyk – kl. IIb

Nagrody dodatkowe

Eliza Klej – kl. IIc

Wiktoria Lewczuk – IIc

Wiktoria Lipińska – IIc  

 

Klasy trzecie

I miejsce – Amelia Dzikiewicz, kl. IIIa

II miejsce – Maria Brzęś, kl. IIIa

III miejsce – Julita Matys, kl. IIIa

Wyróżnienia:

Milena Ciepłucha – kl. IIIb

Adam Słoma – kl. IIIb

Ola Jurgilewicz – kl. IIIa

 

SERDECZNIE GRATULUJEMY SUKCESU

 8 czerwca 2016

 

BIAŁOSTOCKI TYDZIEŃ CZYTANIA DZIECIOM


 

Już po raz piąty nasza szkoła włączyła się w ogólnomiejskie obchody Białostockiego Tygodnia Czytania Dzieciom. 31 kwietnia uczestniczyliśmy w uroczystej inauguracji akcji w Operze i Filharmonii Podlaskiej, a od 2 czerwca rozpoczęliśmy głośne czytanie w klasach. Do uczniów klas młodszych przyszli zaproszeni goście, natomiast w klasach starszych lekcje rozpoczynały się czytaniem fragmentów ulubionych lektur z dzieciństwa przez nauczycieli przedmiotu.


W tym roku gościliśmy w naszej szkole:

 • mjr. Wojciecha Januszewskiego – specjalistę Okręgowego Inspektoratu Służby Więziennej,
 • Cezarego Roman - dziennikarza Obiektywu
 • Cezarego Mielko – dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Animacji Kultury w Białymstoku.

 

Nasze zaproszenie do wspólnego czytania przyjęli również: dyrektor szkoły – Mariola    Pierzchała, pani wicedyrektor Anna Wasiluk, pani Jolanta Narewska – sekretarz szkoły oraz pan Konrad Bystrek – nauczyciel religii katolickiej.

Bardzo dziękujemy zaproszonym  gościom oraz pracownikom szkoły  za ciekawe spotkania czytelnicze z uczniami.


GALERIA

 10 maja 2016


WYNIKI KONKURSU LITERACKIEGO UCZNIÓW KLAS IV-VI

"LIST DO ULUBIONEGO BOHATERA LITERACKIEGO"

 

W konkursie wzięli udział uczniowie klas IV – VI. Powstało wiele  interesujących listów  do bohaterów książek adresowanych do młodego czytelnika. Uczniowie w większości poprawnie zachowali formę listu, często samodzielnie zaprojektowali znaczek pocztowy lub wymyślili adres odbiorcy nawiązując do treści książki. Komisja konkursowa oceniając prace uczniów brała pod uwagę: treść listu, poprawność językową, stronę graficzną oraz pomysłowość autora. Dodatkowo punktowano  listy napisane ręcznie (czytelnie), adresowane do bohaterów spoza kanonu omawianych na lekcji lektur, których treść nawiązywała do losów bohatera książki.  Po burzliwych obradach przyznano trzy nagrody oraz trzy wyróżnienia. Zwycięzcom gratulujemy.

 

Wyniki konkursu:

I miejsce – Martyna Minkiewicz, kl. VIa

II miejsce – Błażej Bobowik, kl. IVb

III miejsce – Tomasz Suwała, kl. VIb


Wyróżnienia:

Ewa Minta, kl. IVa

Natalia Sańko, kl. VIa

Izabela Koc, kl. VIb

 


 

5 maja 2016


SZKOLNY KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA


 

Na początku maja zaprosiliśmy uczniów klas II i III do udziału w kolejnej edycji Szkolnego Konkursu Pięknego Czytania. Do konkursu zgłoszono 15 uczniów, po trzech reprezentantów z każdej klasy. Uczestnicy prezentowali swoje umiejętności pięknego czytania w trzech konkurencjach: czytanie wcześniej przygotowanego tekstu, czytanie tekstu bez wcześniejszego przygotowania oraz czytanie utworów wierszowanych z trudnościami logopedycznymi. Szczególnie ostatnie zadanie okazało się dla uczestników nie lada wyzwaniem. Pomimo to uczniowie poradzili sobie całkiem nieźle. Komisja konkursowa próbując wyłonić najlepszych czytelników  miała bardzo trudne zadanie. Ostatecznie przyznano trzy nagrody i trzy wyróżnienia

 

Wyniki konkursu:

 

I miejsce – Amelia Dzikiewicz, kl. IIIa

 

II miejsce – Julia Koterman, kl. IIb

 

III miejsce – Michalina Michniewicz, kl. IIc

 

Wyróżnienia:

 

Piotrek Kropiwnicki, kl. IIa

 

Gabrysia Andrejczuk, kl. IIIa

 

Oliwka Kozikowska, kl. IIIb

 

Gratulujemy i zapraszamy do udziału w przyszłym roku.


GALERIA

  25 kwietnia 2016


SUKCES NASZYCH UCZNIÓW

W MIĘDZYSZKOLNEJ PARADZIE POSTACI LITERACKICH
25 kwietnia uczniowie naszej szkoły po raz kolejny uczestniczyli w Międzyszkolnej Paradzie Postaci Literackich odbywającej się w Szkole Podstawowej nr 15 w Białymstoku. To już VII edycja konkursu, w której zaprezentowało się 23 uczestników z 9 szkół podstawowych. Na scenie pojawiły się postaci ze znanych i nieco mniej znanych książek i baśni adresowanych do młodego czytelnika, m.in.: Karolcia, Calineczka, Brzydkie Kaczątko, Dziewczynka z zapałkami, Księżniczka nieco zakręcona, Detektyw Pozytywka, Hania Humorek i inni.

Nasi uczniowie zaprezentowali się wyśmienicie, zostali zauważeni i docenieni przez komisję konkursową oraz zgromadzoną publiczność. Ola Plewkiewicz, uczennica klasy IIc, przedstawiająca Anię z Zielonego Wzgórza otrzymała najwyższą, Nagrodę Specjalną, natomiast Miłosz Mancewicz z klasy IIB grający Smoka wawelskiego,  znalazł się w gronie siedmiu laureatów.

Serdecznie gratulujemy sukcesu i dziękujemy wychowawcom oraz rodzicom za ogromne zaangażowanie w przygotowanie dzieci do konkursu.


GALERIA

 22 kwietnia 2016


V MIĘDZYNARODOWE TARGI KSIĄŻKI W BIAŁYMSTOKU 

22 kwietnia grupa uczniów klasy IVb uczestniczyła w spotkaniu autorskim z Sergiuszem Pinkwart w ramach 5 Międzynarodowych Targów Książki w Białymstoku. Pan Sergiusz z wykształcenia jest muzykiem, dziennikarzem, a z prawdziwej pasji podróżnikiem, przewodnikiem i pisarzem. Razem z żoną Magdaleną prowadzi blog dzieckowdrodze.com, w którym opowiada o podróżowaniu po świecie i kraju razem z dzieckiem. Jest autorem siedmiu książek, w tym kilku dla dzieci: „Drakulcio ma kłopoty” (seria), „Tata reporter”, „Zaczarowana Wigilia”, „Pati i Jędrek mali strażnicy Tatr”. W czasie spotkanie pan Sergiusz opowiadał o swoim bardzo ciekawym życiu, licznych podróżach i pasjach. W dalszej części  czytał fragmenty ostatniej książki z serii „Drakulcio ma kłopoty” oraz  cierpliwie i wyczerpująco odpowiadał na wszystkie, nieraz  zabawne pytania dzieci.

 15 kwietnia 2016


Z WIZYTĄ W BIBLIOTECE OSIEDLOWEJWzorem lat ubiegłych uczniowie klas trzecich wybrali się z wizytą do biblioteki mieszczącej się przy ul. Broniewskiego. Niektórzy byli tu po raz pierwszy. Uczniowie mieli okazję zobaczyć jak funkcjonuje biblioteka osiedlowa i czym różni się od szkolnej, uczestniczyli w zajęciach czytelniczych oraz uzyskali wyczerpujące odpowiedzi na nurtujące ich pytania. Mamy nadzieję, że przynajmniej niektórzy z nich z czasem staną się stałymi czytelnikami biblioteki osiedlowej.


GALERIA
11 kwietnia 2016


SPOTKANIE Z AUTORKĄ I ILUSTRATORKĄ KSIĄŻEK DLA DZIECI PANIĄ EWĄ DANUTĄ STUPKIEWICZ

Dnia 11 kwietnia uczniowie klas Ia i Id uczestniczyli w spotkaniu autorskim z panią Ewą Danutą Stupkiewicz - autorką i ilustratorką książek dla dzieci. Pani Ewa czytała swoje wiersze i opowiadała o tym, jak powstały do nich ilustracje. Dzieci zadawały poetce wiele pytań, na które cierpliwie odpowiadała. Na koniec spotkania pani Ewa podarowała bibliotece szkolnej piękną, kolorową ilustrację do jednego ze swoich wierszy, a uczniowie ustawili się w długiej kolejce po autografy. Książki z wierszami pani Ewy Stupkiewicz będzie można wkrótce wypożyczyć w szkolnej bibliotece.

ZAPRASZAMY

GALERIA
luty 2016


SERDECZNIE WITAMY NOWYCH CZYTELNIKÓWTuż po zimowych feriach, w drugim tygodniu lutego odbyła się w naszej szkole bardzo miła uroczystość przyjęcia do grona czytelników około 100 uczniów klas pierwszych. Dzieci poznały zasady obowiązujące w bibliotece szkolnej, obejrzały część artystyczną przygotowaną z udziałem  nieco starszych koleżanek z klas IIa i IIc, a na końcu złożyły uroczyste ślubowanie.

Serdecznie zapraszamy.

Odwiedzajcie nas zawsze, gdy macie na to ochotę.

Jednocześnie przypominamy, że biblioteka jest czynna codziennie od godz 7.30 do 15.30. Uczeń klasy pierwszej może jednorazowo wypożyczyć 1 książkę na czas 2 tygodni.

Do zobaczenia w bibliotece szkolnej.


GALERIA

 30.11.2015


MISIOWE ŚWIĘTO

25 listopada po raz kolejny obchodziliśmy w naszej szkole ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA. Z tej okazji przygotowałyśmy MISIOWĄ zabawę z udziałem uczennic z klasy IIIa i odwiedziłyśmy dzieci przebywające w świetlicy szkolnej.

W trakcie imprezy maluchy pozanały krótką historię święta, bawiły się przy piosence "Pluszowy miś", rozwiązywały MISIOWE zagadki, wysłuchały kilku MISIOWYCH wierszy, sprawdziły swoją wiedzę na temat życia niedźwiedzi oraz układały MISIOWE puzzle.

W dalszej części dziewczynki z klasy IIIa zaprezentowały znany wiersz Jana Brzechwy pt. "Niedźwiedź" w języku angielskim i rosyjskim oraz przedstawiły bardzo pouczajacą bajkę "Jak dobrze mieć sąsiadów", której bohaterem jest niezbyt sympatyczny MIŚ. Na zakończenie wszyscy bawili sie wesoło w dyskotekowym rytmie piosenki "Gumimiś".

W dniu MISIOWEGO święta odwiedziłyśmy z MISIOWĄ zabawą wszystkich uczniów klas młodszych. Do zobaczenia za rok!GALERIA

 13.11.2015


CZYTAMY ŚPIEWAJĄCO


Podsumowanie tegorocznym obchodów Miesiąca Bibliotek Szkolnych odbyło się w formie przeglądu "Czytamy śpiewająco". Uczniowie klas III-VI zaprezentowali piosenki związane tematycznie z poezją lub literaturą. Podczas imprezy wysłuchaliśmy następujących utworów:


„Kundel bury”

„Kaczka Dziwaczka”

„Dwa Michały”

„Witajcie w naszej bajce”

„Leń”

„Jak rozmawiać trzeba z psem”

„Lokomotywa”

„Cicha woda”


Uczniowie wykazali się sporą inwencją twórczą, przygotowali ciekawe stroje oraz pomysłowe rekwizyty. Na zakończenie przyznano statuetkę "Czytamy śpiewająco 2015" klasie, która najciekawiej zaprezentowała się podczas przeglądu. Decyzją jury wyróżnienie to otrzymali uczniowie klasy IIIb razem z wychowawczynią - panią Agnieszką Pawluczenia. GRATULUJEMY SUKCESU

 

GALERIA
30.10.2015 

ŚWIĘTO BIBLIOTEKI 2015


Tegoroczne obchody Święta Bibliotek Szkolnych

przebiegały pod hasłem:

BIBLIOTEKI SZKOLNE RZĄDZĄ 

Z tej okazji przygotowałyśmy szereg atrakcji.

Uczniowie klas młodszych uczestniczyli w zajęciach "Różne oblicza książki". Mogli naocznie przekonać się, jak bardzo zmienił się wygląd oraz forma książki na przestrzeni kilkudziesięciu lat. Obejrzeli najstarsze egzemplarze znajdujące się w naszej bibliotece oraz te najnowsze i na tej podstawie sami szukali podobieństw i różnic pomiędzy nimi. Spore zainteresowanie wzbudziła też książka napisana alfabetem Braille'a, którą posiadamy w naszych zbiorach.


W bibliotece przygotowano bardzo interesującą wystawę: "Ulubione książki z dzieciństwa naszych nauczycieli". Pojawiło się na niej wiele interesujących, czasami zapomnianych już tytułów np.: "Plastusiowy pamiętnik", "O wróbelku Elemelku", "Na jagody", "Bromba i inni", "Kukuryku na ręczniku", "Bułeczka", "O chłopcu, który szukał domu", "Baśnie tysiąca i jednej nocy". Część wskazanych przez nauczycieli książek wchodzi obecnie do kanonu lektur szkolnych: "Ania z Zielonego Wzgórza", "Dzieci z Bullerbyn", "O psie, który jeździł koleją"

Wystawa cieszyła się sporym zainteresowaniem uczniów.

Uczniowie klas starszych uczestniczyli w konkursie plastycznym organizowanym we współpracy z nauczycielem plastyki - panią Magdaleną Popławską. Pracując w grupach wykonali plakaty na temat "Biblioteka marzeń". Powstało wiele interesujących prac, w których uczniowie przedstawili swoje ciekawe, nieraz zaskakujące pomysły w formie plakatu.


Nagrody otrzymali:

zespół klasy VIb w składzie:

Maria Cis

Paulina Chilmon

Maja Wicik

Ola Kunicka

Dominika Kotyńska

 

zespół klasy IVa w składzie:

Szymon Szugzda

Jakub Pyłko

Michał Spaliński

Mateusz Szarkowski

Daniel Kalinowski

 

 zespół klasy VIb w składzie:

Kasia Januszkiewicz

Mateusz Matukiewicz

SERDECZNIE GRATULUJEMY


Natomist uczniowie klas młodszych zostali zaproszeni do udziału w konkursie plastycznym "Projekt okładki ulubionej książki". Powstały ciekawe prace wykonane w różnych technikach. Komisja nagrodziła trzech autorów, a sześciu wyróżniła.


Nagrody otrzymali:

Laura Maria Schulz z klasy 1a

Grześ Świstak z klasy 2b

Wojtek Suchowierski z klasy 2b


Wyróżnienia otrzymali:

Julia Łupińska z klasy 1c

Konstanty Jan Kosiński z klasy 1d

Julia Koterman z klasy 2b

Amelia Smuczyńska z klasy 2c

Wiktoria Lewczuk z klasy 2c

Staś Sawicki z klasy 2c

SERDECZNIE GRATULUJEMY
ROK SZKOLNY 2014/2015
15.06.2015

 

SZKOLNY KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA


 

 

 W dniu 11 czerwca uczniowie klas II i III zaprezentowali swoje umiejętności pięknego czytania w konkursie organizowanym przez bibliotekę w ramach obchodów 4 Białostockiego Tygodnia Czytania Dzieciom. W konkursie wzięło udział 12 uczestników, którzy rywalizowali w trzech konkurencjach. W pierwszej, każdy zaprezentował wcześniej przygotowany dowolny tekst napisany wierszem lub prozą. W drugiej, należało pięknie przeczytać fragment tekstu pochodzący z książki Grzegorza Kasdepke pt. „Kocha, lubi, szanuje, czyli jeszcze o uczuciach”, bez wcześniejszego przygotowania. Spośród wszystkich uczniów komisja wyłoniła 6 finalistów, którzy przeszli do II etapu. W rozgrywce finałowej uczestnicy musieli zmierzyć się z trudnymi pod względem logopedycznym wierszami młodej białostockiej poetki – Joanny Myślińskiej. Zadanie to wymagało dużych umiejętności i pozwoliło wyłonić zwycięzcę.

 

W KONKURSIE PRZYZNANO NAGRODY

 

I miejsce – Błażej Bobowik z klasy IIIb

 

II miejsce – Tomasz Bagiński, kl. IIIb

 

III miejsce – Gabrysia Andrejczuk, kl. IIa

 

ORAZ WYRÓŻNIENIA:

 

Milena Ciepłucha, kl. IIb

 

Ewa Minta, kl. IIIa

 

Ola Baranowska, kl. IIIb

 GALERIA

 

SERDECZNIE GRATULUJEMY ZWYCIĘZCOM ORAZ WSZYSTKIM UCZESTNIKOM

 12.06.2015


4 BIAŁOSTOCKI TYDZIEŃ CZYTANIA DZIECIOM


 

W dniach 1-10 czerwca już po raz czwarty uczestniczyliśmy w Białostockim Tygodniu Czytania Dzieciom. Jest to impreza ogólnopolska mająca na celu promocję czytelnictwa wśród najmłodszych. Nasi uczniowie wzięli udział w uroczystej inauguracji akcji w Operze i Filharmonii Podlaskiej, a troje z nich: Natalia Łuba, Miłosz Mancewicz i Błażej Bobowik reprezentowało naszą szkołę w Paradzie Postaci Literackich. W kolejnych dniach rozpoczęło się wielkie czytanie. Zaproszeni goście oraz nauczyciele i pracownicy szkoły czytali dzieciom wybrane utwory. I tak:

 

p. dyrektor Mariola Pierzchała czytała uczniom klasy Ib,

 

p. wicedyrektor Anna Wasiluk – kl. Ia,

 

p. Henryka Kłoskowska (kuchnia) – kl. Ic,

 

p. Magda Narewska (sekretariat) – kl. IIa,

 

p. Konrad Bystrek (nauczyciel religii katolickiej) – grupa przedszkolna,

 

p. Wojciech Januszewski (funkcjonariusz aresztu śledczego) – kl. IIb,

 

p. Anna Urban (funkcjonariuszka policji) – kl. IIIb,

 

p. Magdalena Kruszyńska – Sosnowska (instruktor teatralny, WOAK) – kl. IVb

 

 GALERIA

 

 W ramach szkolnych obchodów 4 Białostockiego Tygodnia Czytania Dzieciom zorganizowano Konkurs Pięknego Czytania adresowany do uczniów klas II i III, którego zwycięzcą został uczeń klasy IIIb – Błażej Bobowik. GRATULUJEMY!

 

 Podsumowanie akcji głośnego czytania odbyło się na sali gimnastycznej. Uczniowie klasy Va skupieni w działającym przy bibliotece Kole Teatralnym przygotowali pod kierunkiem pani Ałły Bojarczyk zabawny spektakl pt. „Samorząd uczniowski, czyli jak byśmy szkołą rządzili”. Przedstawili w nim swoje pomysły na „ulepszenie” pracy szkoły. Pokaz inwencji uczniów spotkał się z bardzo pozytywnym odbiorem licznie zgromadzonej publiczności.

 

GALERIA 

11.05.2015SPOTKANIE AUTORSKIE Z PANIĄ KATARZYNĄ

JANOWICZ - TIMOFIEJEW              


         W dniu 11 maja gościliśmy w naszej szkole panią Katarzynę Janowicz – Timofiejew – autorkę książek adresowanych do młodego czytelnika. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas IIa i IIIa wraz z wychowawcami. Podczas spotkania pani Kasia sama czytała swoje utwory i w oparciu o nie poprowadziła dyskusję z młodymi odbiorcami, poruszając bardzo ważne i jednocześnie poważne zagadnienia. Spotkanie przebiegało w miłej, swobodnej atmosferze. Uczniowie otrzymali odpowiedzi na wszystkie nurtujące ich pytania, dotyczące głównie twórczości pani Kasi. Mogli też kupić książki i otrzymać pamiątkowe wpisy autorki. Kilka egzemplarzy wzbogaciło zbiory szkolnej biblioteki.


PANI KASIU, DZIĘKUJEMY ZA MIŁE SPOTKANIE  

    

          


GALERIA

  17.04.2015

 


VI MIĘDZYSZKOLNA PARADA POSTACI LITERACKICHW dniu 17 kwietnia wzięliśmy udział w kolejnej edycji Parady Postaci Literackich organizowanej

przez bibliotekę Szkoły Podstawowej nr 15 w Białymstoku.

Naszą szkołę reprezentowali:

 • Miłosz Mancewicz, uczeń klasy Ib prezentujący postać Koszmarnego Karolka z bardzo popularnej serii książek dla młodego czytelnika,
 • Natalia Łuba z klasy IIIb - Pippi,
 • Błażej Bobowik, uczeń klasy IIIb, prezentujący bohatera serii książek Wojciecha Witkowskiego o przygodach Pirata Rabarbara.

Wszystkie występy naszych uczniów spotkały się z bardzo pozytywnym odbiorem licznie zgromadzonej publiczności. Warto podkreślić, że uczestnicy samodzielnie lub z niewielką pomocą rodziców przygotowali teksty swoich prezentacji, wzbogacając je śpiewem, grą na instrumentach oraz pomysłowymi efektami specjalnymi. Sami dobrali stroje i potrzebne rekwizyty.

Jury w pełni doceniło starania i duże zaangażowanie naszych uczniów przyznając nagrody:

 • Miłosz Mancewicz oraz Błażej Bobowik uzyskali tytuł laureata,
 • Natalka Łuba - wyróżnienie.

Serdecznie gratulujemy sukcesu.

 

 27.02.2015


WIZYTA W PRZEDSZKOLACH NR 31 ORAZ 43


Dnia 27 lutego wybraliśmy się z wizytą do pobliskich przedszkoli na spotkanie ze starszakami. Zaprezentowaliśmy im spektakl p.t. "A my to wszystko wiemy i książki szanujemy", który bardzo spodobał się dzieciom. Pani wicedyrektor Anna Wasiluk oraz pedagog szkoły, pani Asia Suproń opowiedziały maluchom o naszej szkole i zaprosiły na Dzień Otwarty, który odbedzie się 7 marca. Na zakończenie dzieci otrzymały słodki poczęstunek i zadowolone wróciły do swoich sal.

Mamy nadzieję, że większość z nich odwiedzi nas w przyszłą sobotę.GALERIA

 20.02.2015

UROCZYSTE PASOWANIE NA CZYTELNIKA

UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH

Dnia 20 lutego, w piątek, miała miejsce bardzo ważna uroczystość. Uczniowie klas pierwszych zostali uroczyście pasowani na czytelnika biblioteki szkolnej. Z tej okazji obejrzeli część artystyczną p.t.  "A my to wszystko wiemy i książki szanujemy" w wykonaniu uczniów klasy Va i IIIb, przygotowaną pod kierunkim nauczycieli bibliotekarzy. Poznali Tosię, dziewczynkę, która zupełnie nie dbała o swoje książki i cały wolny czas spędzała przy komputerze. Dopiero bohaterowie książek: Calineczka, Kot w butach, Kubuś Puchatek, Koziołek Matołek, Mądra Sowa, Pingwin i inni nauczyli ją jak właściwie obchodzić się z książkami.


Na zakończenie uczniowie klas pierwszych złożyli uroczyste przyrzeczenie:

My, uczniowie pierwszej klasy,

tobie książko przyrzekamy,

że szanować cię będziemy,

krzywdy zrobić ci nie damy.

I wskazówek i rad książek,

będziemy słuchać z uwagą,

a obowiązki czytelnika

traktować z wielką powagą.


Nowi czytelnicy obiecali, że będą nas często odwiedzać, a więc

DO ZOBACZENIA W BIBLIOTECE...

GALERIA

 25.11.2014

 

ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIADnia 25 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji przygotowałyśmy misiową imprezę adresowaną do dzieci uczęszczających do grupy przedszkolnej. W organizację zabawy zaangażowali się starsi uczniowie skupieni w działającym przy bibliotece Kole Teatralnym. Zaprezentowali najmłodszym ciekawe inscenizacje wierszy nawiązujących tematycznie do Święta Misia. Na dzieci czekało wiele atrakcji: głośne czytanie fragmentu książki Czesława Janczarskiego p.t. "Przygody i wędrówki Misia Uszatka", misiowe puzzle, zagadki, wspólna recytacja wiersza oraz pląsy przy muzyce. Na zakończenie maluchy otrzymały słodki poczęstunek i razem ze swoimi pluszowymi misiami pozowały do pamiątkowego zdjęcia.

Mamy nadzieję, że misiowa impreza na długo pozostanie w ich pamięci.

GALERIA 


 30.10.2014

 

MIĘDZYNARODOWY MIESIĄC

BIBLIOTEK SZKOLNYCH 2014

 


W październiku, już po raz kolejny, obchodziliśmy święto biblioteki. Z tej okazji zaprosiłyśmy uczniów do udziału w dwóch konkursach. Młodsi uczniowie klas I-III uczestniczyli w konkursie plastycznym, w którym należało wykonać ilustrację do aktualnie omawianej lektury. Spośród otrzymanych prac jury przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:


I miejsce - Karol Niedźwiedź z klasy Ic

II miejsce - Ewa Minta z klasy IIIa

III miejsce - Szymon Pasiuk z klasy IIa


WYRÓŻNIENIA:

Dawid Juchniewicz z klasy Ic

Gabrysia Andrejczuk z klasy IIa

Julia Gudewicz z klasy IIIa

 

Uczniowie klas starszych uczestniczyli w plebiscycie na hasło promujące czytanie. Powstało wiele bardzo interesujących haseł. Nagrody i wyróżnienia otrzymali:

 

I MIEJSCE - Natalia Przeworska (kl. VIa)

" Czytajcie książki w domu, w szkole, wszędzie, na pewno rozumu Wam w głowie przybędzie."

 

II MIEJSCE - Małgorzata Dąbrowska (kl. IVa)

"Niech czytanie Twoją pasją się stanie. Jest to na nudę najlepsze rozwiązanie!"

 

 III MIEJSCE - Martyna Kazimierczyk (kl. VIb)

"Czytajcie na potęgę moi mili, abyście mózg swój nieustannie ćwiczyli!"

 

WYRÓŻNIENIA:

 

" Lektury, książki i powieści na każdej półce powinny się zmieścić."

Karolina Milewska (kl. VIa)

 

" Czytaj, czytaj mój kolego,

dobra książka to nic złego."

Zuzanna Sawicka (kl. VIa)

 

"Gdy w bibliotece czytać chcesz,

to na lekcji wszystko wiesz."

Ola Iwaniuk (kl. VIb)

 

" Czytaj książki, będziesz wielki, a największy problem Twój niewielki."

Klaudia Żamojda (kl. IVa)

 

"Czytam książki – jest OK,

gram na kompie – to jest źle!"

Filip Butkiewicz (kl. IVa)

 

 

SERDECZNIE GRATULUJEMY ZWYCIĘZCOM!!!

 

W ramach tegorocznych obchodów święta biblioteki, uczniowie klas III odwiedzili biblioteki publiczne. Klasa IIIa gościła w filii Książnicy Podlaskiej mieszczącej się przy ul. Broniewskiego, a klasa IIIb odwiedziła Dział Zbiorów Specjalnych w Białymstoku. Oba spotkania okazały się bardzo udane, dzieci powróciły do szkoły zadowolone i pełne wrażeń.


 GALERIA (wizyta klasy IIIa)

GALERIA (wizyta klasy IIIb)

 

W związku z przypadajacą 26 października 85 rocznicą urodzin Wandy Chotomskiej, w bibliotece szkolnej przygotowano wystawkę poświęconą poetce. Podczas realizowanych zajęc uczniowie mogli bliżej poznać jej życie oraz bogatą twórczość adresowaną do młodego odbiorcy.


 ROK SZKOLNY 2013/2014 

28.02.2014

  

PASOWANIE NA CZYTELNIKA W KLASACH PIERWSZYCH

 

28 lutego 2014 r. odbyło się święto biblioteki w klasach pierwszych – PASOWANIE NA CZYTELNIKA.   Nauczyciele-bibliotekarze odebrali uroczyste przyrzeczenie od pierwszoklasistów. Dzięki temu najmłodsi uczniowie mają swoje karty czytelnika i mogą wypożyczać w szkolnej bibliotece wymarzone książki.

Przy okazji tej uroczystości dzieci obejrzały krótką inscenizację związaną z książkami i zawodem bibliotekarza, zaprezentowaną przez uczniów klas czwartych, którzy należą do Koła biblioteczno - teatralnego działającego przy szkolnej bibliotece. „Pierwszaczki” były zadowolone i uśmiechnięte, ponieważ przedstawienie zachowało wesoły ton. Na zakończenie złożyły przyrzeczenie i otrzymały pamiątkowe zakładki do książek. 

Mamy nadzieję, że maluchy będą nas często odwiedzać.    

GALERIA

      


 

25.11.2013 

ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA 2013

TO JUŻ 11 LAT !   …od kiedy ustanowiono to święto.  

A wszystko rozpoczęło się 100 lat wcześniej...
W 1902 roku prezydent Stanów Zjednoczonych Teodor Roosvelt, wybrał się na polowanie. Po kilku godzinach bezskutecznych łowów, jeden z towarzyszy prezydenta postrzelił małego niedźwiadka i zaprowadził go do Roosvelta. Prezydent ujrzawszy przerażone zwierzątko, kazał je natychmiast uwolnić. Jeden ze świadków tego zdarzenia uwiecznił historię niedźwiadka na rysunku w waszyngtońskiej gazecie, którą czytał producent zabawek… Od tego momentu zaczęto wykorzystywać zdrobniałe imię prezydenta i sprzedawać maskotki pod nazwą Teddy Bear, która dziś w języku angielskim jest określeniem wszystkich pluszowych misiów.

 

 Jak co roku nasza biblioteka obchodziła uroczyście Święto Pluszowych Misiów, tym razem z dziećmi z naszej zeróweczki. Jak zwykle przy takich okazjach nie obyło się bez przedstawienia. Dzieci zobaczyły inscenizację opowiadania pt: „ Stary zielony miś” według Marii Kownackiej oraz inscenizację wiersza „ Lekarstwo misia” (Koło pieca siedzi miś) według Heleny Bechlerowej.  Oba przedstawienia zostały zaprezentowane przez grupę teatralną z klas: IV a oraz IV b (są to uczestnicy koła biblioteczno- teatralnego).

 

Oprócz tego wszyscy bawiliśmy się wesoło przy znanych piosenkach: „ Stary niedźwiedź mocno śpi” i „Jadą, jadą misie”. Następnie dzieci w grupach układały misiowe puzzle, a grupa, która pierwsza wykonała zadanie dostała nagrody w postaci zakładek do książek i cukierków ( oczywiście w tym zadaniu pomagali młodzi aktorzy z Kółka). Cała zabawa nie byłaby udana, gdyby nie było słodkiego „co nie co” dla małych >Misiaków z zerówki

 

W tym dniu w bibliotece szkolnej była jeszcze jedna dodatkowa atrakcja - Pluszowy Miś rozdawał cukierki za każdą wypożyczoną tego dnia książkę, co ma się rozumieć baaardzo zachęciło dzieci ze wszystkich klas do czytania.

 

Biblioteka przekształciła się w Misiową Krainę na cały tydzień: były kolorowe scenki z życia misiów oraz najbardziej znanego misia – Kubusia Puchatka, wszędzie rozsiadły się pluszaki, była wystawa książek opowiadających o misiach.

Mamy nadzieję, że się podobało. Do zobaczenia za rok !!!

GALERIA


 


 

30.10.2013

 

PAŻDZIERNIK W BIBLIOTECE SZKOLNEJ

 

Od początku bieżącego roku szkolnego 2013/2014 staramy się w naszej bibliotece jak najszerzej promować czytanie.

 

Zachęciłyśmy uczniów klas IV do udziału w Kole biblioteczno – teatralnym. Za sobą mamy już pierwszy występ sceniczny pt: „Ptasie radio”, przygotowany z okazji Roku Tuwima.

Zorganizowałyśmy wyjście uczniów klasy III oraz członków koła bibliotecznego do Muzeum im. A. Karnego, gdzie dzieci do czytania i malowania zachęcała pisarka dziecięca pani Ewa Stupkiewicz


Zaprosiłyśmy do naszej biblioteki Panią Magdalenę Kraszewską z Centrum Edukacji Nauczycieli, która czytała fragmenty książki Agnieszki Frączek pt: „ RANY JULEK! O tym jak Julian Tuwim został poetą”. Pani Magda opowiadała dzieciom z klas I-III interesujące historie o małym Julku – niezłym ziółku. O budowaniu przez niego bardzo skomplikowanych, do niczego nie służących maszyn i urządzeń. O hodowli zaskrońców w pudełku, zaklinaniu kamieni i… nieudanym wysadzeniu w powietrze pewnej łódzkiej kamienicy. Dzieci dowiedziały się, że właśnie dzięki tym licznym pasjom Julek został poetą. Dzieci również bawiły się wesoło na tym spotkaniu: wycinały węże i odgadywały tytuły znanych i mniej znanych wierszy Tuwima.

Ciekawą formą zachęty do czytania jest naszym zdaniem III edycja akcji pod hasłem: „Audiobooki w szkole”. Nawiązałyśmy współpracę z Książnicą Podlaską i dzięki temu nasi uczniowie mają możliwość korzystania z takiej formy kontaktu z książką.

Uruchomiony został „Szkolny mini bookcrossing – czyli uwalnianie książek”, który działa według określonych zasad. 

W oznaczonym miejscu (na korytarzu): 

 • Zostaw książkę, którą przeczytałeś i wiesz, że już jej nie chcesz – UWOLNIJ JĄ !!
 • W tym samym miejscu może znajdziesz inną książkę, której długo szukałeś lub cię zainteresowała.
 • WEŹ JĄ!        PRZECZYTAJ!         PRZYNIEŚ!   I ZNOWU ZOSTAW!

W związku z obchodami Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych i Rokiem Juliana Tuwima powstał pomysł na Tydzień w Tuwimowie. Zainspirowane wesołą twórczością dla dzieci tego poety, napisałyśmy własne wiersze, ale w taki sposób, aby przypomnieć czytelnikom jak najwięcej tytułów wierszy Tuwima, a tym samym zachęcić do ich czytania. Na tej bazie zorganizowałyśmy quiz dla uczniów klas IV. Dzieci miały za zadanie w naszych wierszykach odnaleźć jak najwięcej tytułów wierszy Juliana Tuwima. Była przy tym przednia zabawa. Oto nasze wiersze:


 

 

TUWIMOWE RTALALOTKI

 DYZIO MARZYCIEL marzy w AEROPLANIE

I pisze LIST DO  WSZYSTKICH DZIECI

W PEWNEJ BARDZO WAŻNEJ SPRAWIE

Gdyby z Afryki do WARSZAWY

Przyjechał murzynek BAMBO

RAZ, DWA TRZY.. i poznałby

Polskie ABECADŁO.

A na dworcu stałaby LOKOMOTYWA

A w niej CUDA I DZIWY i świeże WARZYWA

GRZEŚ , który chodził przez wieś

Głośno śpiewa znaną pieśń

W tańcu krążą DWA MICHAŁY

ZOSIA SAMOSIA ma różowe OKULARY

Głupi GABRYŚ fruwa jak SPÓŹNIONY SŁOWIK

Piesek DŻOŃCIO miauczy niby chory KOTEK

RZEPKĘ ciągnie SŁOŃ TRĄBALSKI,

A za nim stoi RYCERZ KRZYKALSKI

Babka z kurką siedzą  na stole

I liczą oka w rosole.

PAN MALUŚKIEWICZ śpiewa - tralaloryb !!!

PAN TRALALINSKI wtóruje mu - WIELORYB!!!

PTASIE RADIO nadaje audycję:

Śpiewy w brzozowym gaju rozpędza policja

A jak głoszą PTASIE PLOTKI

To są Tuwimowe tralalotki.

Ałła Bojarczyk

 

TUWIMOWY SEN

Raz była sobie Zosia mała

co mama ją Samosia nazywała

Kiedyś Zosia Aeroplanem  podróżowała

A przy tym Cuda i Dziwy opowiadała

Pewnego razu w podróży do WARSZAWY

DWA WIATRY Zosię porwały

Wiały, szalały aż do Afryki ja zabrały.

Tam murzynka BAMBO spotkała

I na plaży z nim mambo pląsała.

SŁOŃ TRĄBALSKI swą pamięć wytęża

Aż go Zosia szykuje na męża.

Ważne były  SŁOWA, SŁUFKA

jak mówiła mądra mrówka

„Droga Zosiu czas do domu

Nie mąć w głowie już nikomu”

Zosia więc w podróż powrotną wyrusza

nawet wielka woda jej nie wzrusza

PAN MALUŚKIEWICZ  na pomoc zmierza

w oceanie już widzą wielory-zwierza.

Do kraju powraca LOKOMOTYWĄ

przez góry, przez tunel, przez pola i las
i spieszy się, spieszy, by zdążyć na czas.

Minęła już RZECZKĘ – błyszczącą wstążeczkę..

I małą wioseczkę, gdzie piasek w woreczku

GRZEŚ niesie..

Widziała z daleka  DYZIA co marzył

I DZIECI W POLU z ogromną RZEPKĄ

- Jędrną i krzepką

Co dziaduniowi wyciągnąć się zdarzy.

Nagle świst, nagle gwizd

już nasza Zosia do domu przybywa,

a PTASIE RADIO audycję nagrywa:

Kogut dzielnie nadał wiadomość,

Że skończył się Zosi sen jegomość…

Joanna Sopek

Każdego roku organizujemy liczne konkursy krótko- i długoterminowe, które niezmiennie cieszą się dużym zainteresowaniem uczniów.

Oto niektóre z nich:

 • konkursy czytelnicze, całoroczne: „Wiem wszystko o bibliotece szkolnej” oraz „Najlepszy czytelnik roku”,
 • konkursy czytelnicze adresowane do uczniów klas młodszych: „Zgadnij kim jestem”; „Mistrz czytania”
 • konkurs literacki- „Moja bajka”,
 • konkurs plastyczny-„Ilustracja do książek Holly Webb z serii Zaopiekuj się mną”.

 

W ciągu całego roku szkolnego przygotowujemy wiele gazetek i wystaw, na których staramy się przybliżyć młodym czytelnikom sylwetki oraz twórczość autorów dziecięcych.

 

Mamy jeszcze wiele planów na cały bieżący rok szkolny.

Już opracowujemy przedstawienie dla najmłodszych uczniów naszej szkoły (6-latków) z okazji zbliżającego się Międzynarodowego Dnia Pluszowego Misia przypadającego 25 listopada. Tę uroczystość organizujemy każdego roku. Tego dnia nasza biblioteka zmienia się w Misiolandię, wybieramy „Króla Misiów”. Takie nasze podejście do ulubionej na całym świecie maskotki przyciąga tłumy do naszej biblioteki. Dla zachęty, za każdą wypożyczoną tego dnia książkę, Król Miś rozdaje dzieciom cukierki.

 

Każdego roku bierzemy udział w Paradzie Postaci Literackich, przy okazji której dzieci biorące udział w imprezie oraz my bibliotekarki rozwijamy nasze pasje, tworząc teksty opisujące znane postacie z literatury dziecięcej. W ubiegłym roku nasza uczennica prezentująca własny tekst uplasowała się na najwyższym podium.

 

Zawsze bardzo uroczyście przyjmujemy do grona czytelników uczniów klas I, a w ciągu całego roku szkolnego prowadzimy miesięczny ranking klas czytających najaktywniej.

Serdecznie zapraszamy

 GALERIA


 ROK SZKOLNY 2012/2013 

10.06.2013


II BIAŁOSTOCKI TYDZIEŃ CZYTANIA DZIECIOM

 


W dniach 3 -7 czerwca obchodziliśmy w naszej szkole Tydzień Czytania Dzieciom. Z tej okazji przygotowałyśmy dla najmłodszych wiele atrakcji.

We wszystkich klasach młodszych oraz w grupie przedszkolnej zaproszeni goście oraz pracownicy szkoły czytali dzieciom baśnie z różnych stron świata, wiersze Juliana Tuwima oraz fragmenty książek znanego, wywodzącego się z naszego miasta autora Grzegorza Kasdepke.

 

Gościnnie czytali:

Anna Kopeć - redaktor Gazety Współczesnej,

Grażyna Łaniewska - doradca metodyczny Centrum Edukacji Nauczycieli w Białymstoku,

pani dyrektor - Mariola Pierzchała,

pani wicedyrektor - Anna Wasiluk,

sekretarz szkoły - pani Jolanta Narewska,

pielęgniarka - pani Alina Dziemianiuk

oraz nauczyciel religii katolickiej - pan Konrad Bystrek.

 

Podczas głośnego czytania dzieci wykonały kolorowe ilustracje, najciekawsze prace zastały zamieszczone na przygotowanej wystawce.

 

Na zakończenie tygodnia z książką w bibliotece odbył się konkurs czytelniczy "Mistrz czytania".

Wzięli w nim udział uczniowie klas II i III wytypowani przez wychowawców. W pierwszym etapie należało pięknie przeczytać wcześniej przygotowany wiersz Joanny Myślińskiej, w drugim fragment opowiadania białostockiej pisarki Elżbiety janikowskiej, bez wcześniejszego przygotowania.

Wszyscy uczestnicy wykazali się dużymi umiejętnościami. Świetnie poradzili sobie z poprawnym, pięknym czytaniem.

 

W drodze eliminacji jury przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:

 

Marysia Cis (klasa IIIb) - I miejsce

Julia Sołowiej (klasa IIIb) - II miejsce

Iza Koc (klasa IIIb) - III miejsce

Bartek Romanowski (klasa IIa) - wyróżnienie

Natalia Sańko (klasa IIIa) - wyróżnienie

Michał Zieliński (klasa IIIa) - wyróżnienie

 

 SERDECZNIE GRATULUJEMY!!!

GALERIA


 

30.05.2013

 

ADOPCJA NA ODLEGŁOŚĆ

W akcji "Adopcja na odległośc" uczestniczymy od ubiegłego roku szkolnego.

Adopcją objęte są dzieci z najbardziej ubogich rodzin. W ramach pomocy każde dziecko otrzymuje niezbędne artykuły szkolne (mundurek, ksiązki, zeszyty i in.) W związku z tym, że wiele dzieci jest niedożywionych, część pieniędzy jest przeznaczona na zakup produktów spożywczych. Adoptując jedno dziecko zobowiązujemy się do wpłacenia kwoty minimalnej w wysokości 50 zł miesięcznie.

Warto pamiętać, że adoptując jedno dziecko pamagamy całej rodzinie.

Uczestnicząc w adopcji wspieramy finansowo dziewczynkę o imieniu Dahiana z Paragwaju.

W ramach tej akcji przeprowadziliśmy:

 • kwestę pieniężną,
 • kiermasz ciast i innych słodkości przygotowanych przez nasze mamy,
 • kiermasz różności z okazji Dnia Matki

Zebrane w ten sposób fundusze przeznaczyliśmy na opłacenie miesięcznych składek.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom, którzy wsparli nasze starania.

GALERIA


 

25.05.2013

 

SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW

 

Od kilku lat przy bibliotece działa Szkolne Koło Wolontariatu "Pomocna dłoń" skupiające uczniów klas starszych. W ramach pracy koła nawiązaliśmy współpracę z fundacją "Pomóż Im" wspierającą Białostockie Hospicjum dla Dzieci, aktywnie uczestniczymy w kampanii "Pola nadziei". W tym roku nasi uczniowie po raz kolejny wzięli udział w organizowanym konkursie plastycznym pod hasłem "Niosę ci nadzieję". Uczennica klasy Va Ewelina Minkiewicz odniosła ogromny sukces zdobywając

I miejsce w kategorii wiekowej 11-13 lat

 

Z kolei Julia Iwańczuk z klasy Vb została w pełni doceniona za ogromne zaangażowanie w pracę na rzecz potrzebujących otrzymując tytuł "Ósemeczki" w Samorządowym Konkursie Nastolatków "Ośmiu Wspaniałych". Ta nagroda to ogromne wyróżnienie przyznawane każdego roku najlepszym młodym wolontariuszom.

 

Serdecznie gratulujemy i cieszymy się razem z wami!


 


 

 

20.05.2013

 

WIZYTA UCZNIÓW KLASY IB W KSIĘGARNI  POLANGLO

 

20 maja w ramach akcji "Czytanie na śniadanie" wybraliśmy się do księgarni Polanglo. Akcja ma na celu rozpowszechnienie czytelnictwa i obcowania z literaturą od najmłodszych lat, zachęca do aktywnego słuchania i zapoznania dzieci z książką. Podczas spotkania na uczniów naszej szkoły czekało wiele atrakcji: głośne czytanie, rysowanie, zagadki, malowanie twarzy, zwiedzanie księgarni, oraz słodki poczęstunek. Dzieci wróciły do szkoły bardzo zadowolone.

GALERIA


 

 

 


 

05.03.2013

 

APOTKANIE Z MŁODĄ BIAŁOSTOCKĄ POETKĄ

JOANNĄ MYŚLIŃSKĄ

 

W dniu 5 marca gościliśmy w naszych progach szczególnego gościa, młodą białostocką poetkę, Joannę Myślińską – laureatkę licznych konkursów poetyckich i literackich.

Pani Joasia zasłynęła jako autorka tomików wierszy logopedycznych i ortograficznych dla dzieci „Wierszobajki Mateuszka” i „Wierszobajki Mateuszka II”. Jej ostatni tomik w całości poświęcony jest kwiatom i nosi tytuł „Kwiaty”.

W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klasy IIb z wychowawcą – panią Krysią Kuczyńską. Młoda  poetka chętnie opowiadała o swojej twórczości, ciekawych podróżach, czytała własne wiersze, wyczerpująco odpowiadała na liczne pytania najmłodszych. Gorąco zachęcała dzieci do podejmowania własnych prób literackich. Na zakończenie uczniowie mogli zakupić tomiki wierszy i uzyskać pamiątkowe wpisy autorki.

 Sądzimy, że spotkanie to na długo pozostanie w pamięci naszych dzieci.

GALERIA

       


 

05.02.2013 

 

UROCZYSTE ŚLUBOWANIE NA CZYTELNIKA 

                      

W dniu 5 lutego 2013 roku w naszej bibliotece miała miejsce bardzo ważna uroczystość. Do grona czytelników zostali przyjęci uczniowie klas pierwszych, którzy odwiedzili nas razem z wychowawcami: panią Joasią Słowicką i panią Elą Kuźmicką.

Podczas wizyty w bibliotece  obejrzeli zabawną inscenizację z udziałem książkowych skrzatów, przygotowaną przez starsze koleżanki z klasy IVb. Poznali też obowiązujące w bibliotece zasady zachowania oraz korzystania z księgozbioru, dowiedzieli się do jakich celów służą w bibliotece komputery, usłyszeli o możliwości wypożyczania audiobooków, uzyskali wyczerpującą odpowiedź na wszystkie pytania i wątpliwości. W końcu przyszedł czas na uroczyste ślubowanie, uczniowie złożyli przyrzeczenie: 

 

My uczniowie pierwszej klasy

Tobie książko przyrzekamy,

że szanować Cię będziemy,

krzywdy zrobić Ci nie damy

 

Na zakończenie otrzymali pamiątkowe zakładki do książek z informacją o godzinach pracy biblioteki.

 

Mamy nadzieję, że pierwszoklasiści będą nas systematycznie odwiedzać.

Serdecznie zapraszamy!

GALERIA

  

 


 

                                           

                                                                           20.12.2012

 

AKCJA ŚWIĘTA 2012

 

Wolontariusze skupieni w działającym przy bibliotece Szkolnym Kole Wolontariatu, po raz kolejny przeprowadzili akcję "Święta".

Dzięki pomocy i zaangażowaniu rodziców, którzy przygotowali pyszne słodkości, odbyły się dwa kiermasze ciast. Zawsze cieszą się one bardzo dużym zainteresowaniem uczniów i nauczycieli. Zwróciliśmy się też z prośbą o dary w postaci zabawek, książek i słodyczy.

Nasze starania poparł Samorząd Uczniowski pod kierunkiem pani Kasi Jaworskiej - podczas dyskoteki andrzejkowej wybrani uczniowie prowadzili zbiórkę słodyczy i datków pieniężnych. Każdy, kto chciał uczestniczyć w zabawie musiał przynieść słodki upominek.

W efekcie udało sie nam przygotować 20 paczek ze słodyczami oraz 2 paczki żywnościowe. Wszystkie trafiły do uczniów naszej szkoły pochodzących z rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej.

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili sie do powodzenia naszej akcji. Cieszy fakt, że wciąż nie brakuje ludzi wrażliwych na potrzeby innych.

GALERIA

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                       

 


 

14.12.2012

 

SUKCES UCZENNIC NASZEJ SZKOŁY

W dniu 12 grudnia uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Turnieju wiedzy o życiu i twórczości Jana Brzechwy, organizowanym przez bibliotekę Szkoły Podstatwowej nr 12 w Białymstoku. Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice klasy IIIb - Marysia Cis i Dominika Kotyńska. Dziewczynki spisały się na medal, wykazały się ogromną wiedzą na temat życia i twórczości poety. Świetnie poradziły sobie we wszystkich konkurencjach zdobywając I miejsce.

Bardzo gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów. 

 

 


 

 

26.11.2012

                      ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

 

25 listopada na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji do biblioteki szkolnej zaproszono najlepszych czytelników wybranych spośród uczniów klas I-III.

Podczas imprezy na uczestników czekało wiele atrakcji. Dzieci poznały historię pluszowego misia, uczestniczyły w Paradzie Misiów do melodii „Jadą, jadą misie”, wysłuchały bajki Marii Kownackiej pt. „Stary, zielony miś”, układały misiowe puzzle oraz zwiedzały przygotowane wystawki, książek o misiowych bohaterach oraz wystawkę misiowych przytulanek.

W czasie zabawy wybrano Króla Misiów, który zasiadł na specjalnie przygotowanym tronie i został uroczyście koronowany. Na zakończenie dzieci otrzymały dyplomy i misiowe ciasteczka. Zrobiły sobie też pamiątkowe zdjęcia z misiowymi pluszakami.

 

Następna misiowa impreza już za rok. Do zobaczenia.

GALERIA

 

 

 
 

  06.11.2012

 

OBCHODY MIĘDZYNARODOWEGO MIESIĄCA BIBLIOTEK SZKOLNYCH

 

W  październiku , podobnie jak każdego roku, w ramach obchodów  Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych przygotowałyśmy kilka propozycji, które miały na celu zachęcić młodzież do większego zainteresowania książkami i samą biblioteką szkolną.

 

Nasze  propozycje to:

 

 • wystawa „Ukryte talenty i pasje naszych nauczycieli”,
 • konkurs czytelniczy dla klas II-III oraz IV-VI „Zgadnij kim jestem”,
 • konkurs plastyczny dla uczniów klas I-III oraz grupy przedszkolnej na ilustrację do książek Holly Webb z serii „Zaopiekuj się mną”,
 • wycieczka do Działu Zbiorów Specjalnych Książnicy Podlaskiej na zajęcia tematyczne oraz wystawę okolicznościową pod hasłem „Sprzęt rehabilitacyjny dla niewidomych wczoraj i dziś”,
 • rozpoczęcie akcji „Audiobooki w bibliotece szkolnej”,
 • inauguracja całorocznego konkursu czytelniczego „Co wiem o bibliotece szkolnej?”.

 

Spośród wszystkich przeprowadzonych działań największą furorę zrobiła wystawa prac pedagogów, którzy uczą w naszej szkole pt: „Ukryte talenty i pasje naszych nauczycieli”. Może stało się tak dlatego, że była to pierwsza tego typu wystawa  w naszej szkole. Przyciągnęła do biblioteki wielu  uczniów,  nauczycieli, pracowników szkoły oraz rodziców i dziadków. Trwała tydzień. Każdy był ciekawy jakie pasje i zainteresowania mają nasi nauczyciele, a większość zwiedzających była pozytywnie zaskoczona dokonaniami artystycznymi autorów prezentowanych prac.

 

Na wystawie pojawiły się  eksponaty z różnych dziedzin sztuki:

 

 • kwiaty wykonane z filcu,
 • rzeźba w glinie,
 • obrazy  haftowane krzyżykami,
 • wiersze adresowane do dzieci,
 • poezja dla dorosłych,
 • wyszywane serwety i obrusy,
 • bukiety kwiatowe,
 • biżuteria,
 • prace decoupage

 

W dniu 11 października 2012 r. w godzinach 8.00 – 15.00 odbył się szkolny konkurs czytelniczy „Zgadnij kim jestem” wśród uczniów klas II – III  oraz IV – VI.

W klasach młodszych, nauczyciele bibliotekarze czytali fragmenty zaczerpnięte ze znanych książek, a dzieci miały za zadanie  odgadnąć  kim jest bohater  i zapisać swoją odpowiedź na kartce.

Natomiast dzieci z klas starszych  miały  odgadnąć  tytuły   i autorów  książek, z których  pochodziły fragmenty  zamieszczone na drzwiach biblioteki.

 

W kategorii klas młodszych, w konkursie wzięło udział łącznie 110 uczniów:

 ( w II a – 29 dzieci; II b – 26 dzieci; III a – 28 dzieci; III b – 27 dzieci).

W kategorii klas starszych, w konkursie wzięło udział 16 uczniów.

( IV a – 5 dzieci;  IV b – 1 dzieci ; V a – 4 dzieci;  V b – 0 dzieci;  VI a - 4 dzieci;  VI b – 2 dzieci).

 

W konkursie nagrodzeni zostali:

 

- Hubert Rodziewicz z kl. II b;  

- Daria Wikieł z kl. IIIa; 

- Maksymilian Wasilewski z kl. III b.

 

 

- Gabriela Dąbrowska z kl. V a ;

- Jakub Kulesza z kl. VI a; 

- Alicja Owdziej z kl. VI b.

 

Dużym zainteresowaniem uczniów klas młodszych cieszył się również konkurs plastyczny na ilustrację do książek Holly Webb z serii „Zaopiekuj się mną”

 

Przyznano następujące nagrody:

 

I miejsce – Dominika Kotyńska (kl. IIIb)

II miejsce – Natalia Sańko (kl. IIIa)

III miejsce – Julia Gudewicz (kl. Ia)

III miejsce – Wioletta Urynowicz (kl. IIIa)

 

Wyróżnienia

 

Weronika Zajkowska (kl. Ib)

Falochron