JESTEŚMY ODPOWIEDZIALNI I ROBIMY WSZYSTKO, ABY WIRUS SIĘ NIE ROZPRZESTRZENIAŁ !

WOLONTARIAT

ROK SZKOLNY 2019/2020

kwiecień 2020

SUKCES NASZEJ UCZENNICY

W KONKURSIE "OŚMIU WSPANIAŁYCH"

Z dumą informujemy, iż nasza uczennica z klasy 8a Julia Gudewicz została nagrodzona w XXV białostockiej edycji Samorządowego Konkursu Nastolatków "Ośmiu Wspaniałych".

Decyzją Kapituły Konkursu Julia otrzymała tytuł Laureatki „Wspaniała Wolontariuszka”. Gratulujemy sukcesu, a rodzicom oraz wychowawcy tak wspaniałego dziecka i ucznia.

marzec 2020

AKCJA "ŚRODKI CZYSTOŚCI"

Wolontariat Szkolny zorganizował zbiórkę

środków czystości dla Domu Dziecka w Białymstoku.

Zbieramy:

- mydło

-ręczniki papierowe

-papier toaletowy

-chusteczki nawilżone

- szczoteczki do zębów

-pastę do zębów

- środki do prania

-szampony dla dzieci

-żele pod prysznic dla dzieci

Klasa, która zbierze największą ilość darów otrzyma nagrodę - wiosenne bezpłatne wyjście na lody z wychowawcą :)

Warto pomagać !!

luty 2020

WOLONTARIUSZ SEMESTRU

Miło nam poinformować o nagrodzonych wolontariuszach, którzy wyróżnili się w pierwszym semestrze roku szkolnego wyjątkową pracą na rzecz Szkolnego Koła Wolontariatu.

Wyróżnieni i nagrodzeni zostali:

Maja Daniluk kl. 6b

Nikola Halicka kl. 6b

Julia Koterman kl. 6b

Lena Kozłowska kl. 6b

Wiktoria Poźniak kl. 6b

Patrycja Rynkiewicz kl. 6b

Aleksandra Jurgilewicz kl. 7a

Gratulujemy ogromnego sukcesu i bardzo dziękujemy wszystkim wyróżnionym za dar serca, czasu, życzliwości i czekamy na kolejne akcje.

styczeń 2020

KIERMASZ CIAST

"Ludzie to anioły z jednym skrzydłem,

dlatego aby się wznieść, musimy trzymać się razem."

Maria Konopnicka

Wolontariat Szkolny po raz kolejny zorganizował kiermasz ciast. Fundusze zebrane ze sprzedaży zostaną przekazane na pomoc w walce z chorobą 2-letniego Adasia objętego Fundacją "Serca dla Maluszka". Ilość ciast oraz zaangażowanie uczniów i ich rodziców przerosła Nasze najśmielsze oczekiwania! Za włożony trud, poświęcony czas i chęć niesienia pomocy serdecznie dziękujemy!

grudzień 2019

AKCJA "ŚWIĘTA 2019"

"Boże Narodzenie jest konieczne.

Potrzebujemy co najmniej jednego dnia w roku,

aby przypomniał nam, że świat nie kręci się tylko wokół nas"

Eric Sevareid

Dyrekcja, opiekunowie Szkolnego Koła Wolontariatu oraz sami wolontariusze składają serdeczne podziękowania wszystkim, którzy włączyli się w organizowaną przez nas zbiórkę artykułów spożywczych i słodyczy w ramach akcji „Święta 2019”.

Przez cały grudzień trwała zbiórka produktów spożywczych dla tych uczniów naszej szkoły, którzy potrzebują wsparcia. Tuż przed przerwą świąteczną zebraliśmy kartony z darami, aby stworzyć z nich paczki. Wyszło ich aż czternaście, a w każdej znajdowały się najpotrzebniejsze artykuły spożywcze, np. mąka, ryż, makaron, olej i tak wyczekiwane przez dzieciaki słodycze. Jesteśmy szczęśliwi, że mogliśmy pomóc.

listopad 2019

KANAPKA DLA KAŻDEGO

28 listopada z okazji Tygodnia Zdrowia przygotowaliśmy akcję „Kanapka dla każdego”. Podczas pierwszej godziny lekcyjnej na stołówce szkolnej zabawiliśmy się w kucharzy i zrobiliśmy kolorowe, zdrowe i pożywne kanapki, które potem rozdawaliśmy w klasach dla wszystkich, którzy mieli na nie ochotę. Nawet nauczyciele chętnie częstowali się naszymi smakołykami.
Kanapki zniknęły w mgnieniu oka, a my – z głowami pełnymi wspaniałych wrażeń – obmyślamy już kolejne akcje!

Wolontariusz - Aleksandra Jurgilewicz

listopad 2019

AKCJA "ZNICZ"

"Śpieszmy się kochać ludzi tak szybko odchodzą..."

ks. Jan Twardowski

W listopadowe popołudnie Szkolne Koło Wolontariatu udało się na Cmentarz Wojskowy, aby Żołnierzom poległym w obronie Białegostoku w latach 1919-1920 zapalić znicze zebrane w czasie październikowej akcji. Lampek było bardzo dużo, obawialiśmy się, że przez wietrzną pogodę nie wystarczą nam dwa pudełka zapałek, które zabraliśmy... Na szczęście udało się i na wielu grobach bohaterów zajaśniały płomyki od uczniów naszej szkoły. Ten ogień sprawił, że mimo chłodu wróciliśmy na Wiatrakową z ciepłym uczuciem w sercach...

Wolontariusz - Aleksandra Jurgilewicz

październik 2019

WOLONTARIUSZEM SIĘ JEST, A NIE BYWA

Wolontariusze siódemki już od blisko dwóch lat odwiedzają Niepubliczne Przedszkole "Tęczowy Promyk" z Oddziałami Integracyjnymi i Specjalnymi w Białymstoku.

Biorą udział w zajęciach z sensoplastyki, chętnie czytają młodszym podopiecznym książki, czy zachęcają do wspólnej zabawy. Dzięki współpracy nasi uczniowie uczą się empatii i zrozumienia tego, co inne.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

GALERIA - wizyta uczniów z dnia 27 września

GALERIA - sensoplastyka

„A osobę niepełnosprawną trzeba przede wszystkim dostrzec, zbliżyć się do niej i wtedy dopiero można zobaczyć w niej zwyczajnego człowieka, który tak samo jak my, ma uczucia, talenty, ambicje, różne potrzeby i bardzo chce żeby go normalnie traktować” – Anna Dymna

wrzesień 2019

AKCJA "PODARUJ KSIĄŻECZKĘ"

Wolontariat szkolny wraz z opiekunami zorganizował zbiórkę książek dla dzieci, które zostały przekazane zaprzyjaźnionym przedszkolom publicznym. Do akcji włączył się Samorząd Uczniowski, który przekazał bajeczki zebrane podczas dyskoteki szkolnej. Razem możemy więcej!

"Najbardziej niezmiennym i ważnym pytaniem życia jest:

Co robisz dla innych?" - Martin Luther King Jr.