JESTEŚMY ODPOWIEDZIALNI I ROBIMY WSZYSTKO, ABY WIRUS SIĘ NIE ROZPRZESTRZENIAŁ !

Galeria

PATRIOTYCZNE ŚPIEWANIE 2016

Ilość zdjęć: 10

„Wolności nie można tylko posiadać. Trzeba ją stale zdobywać” Jan Paweł II. To motto tegorocznego spotkania pt:”Patriotyczne śpiewanie 2016”. Jak co roku delegacja SP7 uczestniczyła w tym miejskim przedsięwzięciu. Wspólnie zostało wykonanych 14 pieśni patriotycznych m.in. Bogurodzica i Hymn Sybiraków. Stało się to okazją do przypomnienia sobie Polskiej historii. W listopadzie również delegacja uczniów kl.4-6 z naszej szkoły udała się do domu opieki na ul. Proletariacką w Białymstoku. By uczcić śpiewem , poezją i tańcem wyjątkowy listopadowy czas. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

pokaż więcej »

WIZYTA KLASY 2A i 2C NA CMENTARZU WOJSKOWYM

Ilość zdjęć: 24

9 listopada uczniowie klasy 2a i 2c wraz z wychowawcami odwiedzili cmentarz wojskowy w Parku Zwierzynieckim. Uczniowie poznali historię cmentarza oraz dowiedzieli się skąd wziął się tam pomnik 42 Pułku Piechoty. W zadumie zapalili. W drodze powrotnej rozmawiali o tym, co to znaczy nieznany żołnierz... D.M.

pokaż więcej »

ŚNIADANIE DAJE MOC!

Ilość zdjęć: 32

8 listopada był szczególnym dniem dla naszej szkoły. W tym dniu uczniowie klasy 2c uczestniczyli w Ogólnopolskiej Akcji "Śniadanie daje moc". Dzień ten był podsumowaniem całej akcji, która trwała w tej klasie już od miesiąca. Uczniowie poznawali zasady zdrowego żywienia, zachowania przy stole. Tworzyli własne przepisy oraz zbilansowane potrawy. W kulminacyjnym zaś dniu wraz z rodzicami, babciami, wychowawcą przygotowali w klasie wspaniałe śniadanie. Przygotowanymi potrawami uczniowie poczęstowali również inne klasy. W tym dniu odwiedził nas reporter Kuriera Porannego oto jego relacja: http://plus.poranny.pl/wiadomosci/a/zdrowa-dieta-to-podstawa-te-dzieci-juz-to-wiedza-zdjecia,11437844 wspominano o nas także w Radio Białystok : http://www.radio.bialystok.pl/wiadomosci/index/id/138766 Niedługo załączymy filmik z akcji:) D.M.

pokaż więcej »

WIZYTA W DOMU OPIEKI SPOŁECZNEJ

Ilość zdjęć: 13

9 października obchodzony był Światowy Dzień Poczty, który rozpoczął Międzynarodowy Tydzień Pisania Listów. Zachęcający do refleksji nad odchodzącym w przeszłość sposobem komunikowania się. Z tej okazji zachęciliśmy uczniów kl. IV-VI naszej szkoły do ożywienia tradycyjnej korespondencji i napisania listu do podopiecznych Domu Opieki Społecznej Zgromadzenia Zakonnego Sióstr Franciszkanek Od Cierpiących w Białymstoku. Nasi uczniowie wspaniale opowiedzieli w swoich listach o szkole, swoich zainteresowaniach, sposobach spędzania wolnego czasu, o swoich smutkach i radościach. Przygotowano też kolorowe pocztówki w wykonaniu kl. III A oraz część artystyczną, w której uczniowie zaprezentowali swoje talenty taneczne, recytatorskie i wokalne. Taki mały gest płynący z serca na twarzach podopiecznych wywołał uśmiech i niejedna łezka została uroniona.

pokaż więcej »

WYCIECZKA KLAS CZWARTYCH DO "FARMY ILUZJI"

Ilość zdjęć: 77

W dniu 7 października 2016 r. klasy czwarte wraz z opiekunami wybrały się na wycieczkę do parku edukacji i rozrywki "Farma Iluzji" w Trojanowie. Kilkadziesiąt różnorodnych atrakcji dla dzieci, w tym krzywy dom, żyroskop, Grobowiec Faraona, sala luster, tor podróżnika i inne ciekawostki wprawiły nas w bajeczny nastrój. Zapraszamy do galerii zdjęć.

pokaż więcej »

PRÓBNA EWAKUACJA 4.11.2016r.

Ilość zdjęć: 37

Dnia 4.11.2016r. odbyła się próbna ewakuacja. Po usłyszeniu ustalonych sygnałów dźwiękowych uczniowie pod opieką nauczycieli oraz pracownicy administracyjno - obsługowi sprawnie i szybko opuścili budynek szkoły. Za wzorową organizację próbnej ewakuacji dziękujemy panu Bogusławowi Jurgielewiczowi i panu Jerzemu Wilkiewiczowi.

pokaż więcej »

Falochron