18 czerwca 2017 13:31 | Aktualności

WYCIECZKA KLASY IIA I IIC DO SUPRAŚLA

Wycieczka rozpoczęła się z rana, kiedy jeszcze ciemne chmury krążyły nam nad głowami. Gdy tylko wyjechaliśmy z Białegostoku na niebie pojawiło się słoneczko. Bezpiecznie dotarliśmy do Supraśla i zaczęliśmy zwiedzanie od Muzeum Parku Krajobrazowego Puszczy Knyszyńskiej. Po ciekawej lekcji przyrodniczej czekał na nas niezwykły pojazd: ciuchcia. Zadowoleni wsiedliśmy do naszego dyliżansu i przejeżdżając wąskimi uliczkami Supraśla słuchaliśmy historii Supraśla i ciekawostek z nim związanych. Nastepnie szlakami Puszczy Knyszyńskiej udaliśmy się na piękną polanę, gdzie zasłuchani w odgłosy natury piekliśmy kiełbaski i odpoczywaliśmy przed dalszymi atrakcjami. Czas mijał szybko, a czekały na nas kolejne atrakcje: Muzeuym Drukarstwa i Papiernictwwa i Muzeum Ikon. Podzieleni na grupy poznaliśmy etapy poznawania papieru, dowiedzieliśmy się kim był Gutenbarg i jak powstawał druk. Sami wykonaliśmy swoje kartki papieru, przy pomocy starej maszyny wydrukowaliśmy stronę oraz zrobiliśmy zakładkę do książki. W Muzeum Ikon dowiedzieliśmy się jak pisze się ikony i co można z nich wyczytać. Po takich wrażeniach udaliśmy się do naszego zaprzyjaźnionego konia Amanta. Przekazaliśmy pieniazki ze zbiórki charytatywnej oraz pojeździliśmy na koniach. Po takich wrażeniach, szczęśliwi wróciliśmy do szkoły, gdzie czekali na nas stęsknieni rodzice. Pogoda dopisała, a wrażenia które się w nas budziły przy ogromie atrakcji na długo pozostaną w naszej pamięci.

WYCIECZKA KLASY IIA I IIC DO SUPRAŚLA

REKRUTACJA 2017/2018