Szkoła Podstawowa nr 7 im. Hugona Kołłątaja w Białymstoku

Aktualności

28 września 2018 23:55 | Aktualności

VIII ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

28 września jest Światowym Dniem Tabliczki Mnożenia. Przygotowania w naszej szkole do tego dnia trwały już od dobrych kilku tygodni. Uczniowie przypominali sobie tabliczkę mnożenia w trakcie różnych zabaw, wzięli udział w konkursie, w trakcie którego wyłonieni zostali egzaminatorzy.

 Momentem kulminacyjnym stał się dzień przeprowadzania egzaminów, czyli dzień 28 września. Odbywał się on pod hasłem: „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają”. Nastąpiła, więc zamiana ról – dzieci stały się egzaminatorami a dorośli - egzaminowanymi. W rolę egzaminatorów wcieliło się 4 uczniów klasy 4 c, którzy wygrali wcześniej przeprowadzany konkurs.

W trakcie akcji pracownicy naszej szkoły, oraz rodzice, dziadkowie odwiedzający szkołę w tym dniu stali się egzaminowanymi przez młodych ludzi.

Pani Dyrektor Anna Wasiluk pierwsza podjęła wyzwanie. Doskonale odpowiadała na zadawane przez uczniów pytania i zdobyła certyfikat mistrza mnożenia.

Uczniowie pod opieką P. Doroty Mancewicz udali się także do społeczności lokalnej. Odwiedzili Klub Jubilat i Przedszkole Samorządowe nr 43. Zadawali dorosłym pytania także na ulicy, w sklepach. Większość dorosłych chętnie brała udział w akcji, a nasi mali eksperci zostali poczęstowani jabłkami przez jednego z właścicieli straganów warzywnych.

Po powrocie do szkoły nasi eksperci do wspólnej zabawy zaprosili innych uczniów. Na korytarzu szkolnym odbywały się gry i zabawy związane z tabliczką mnożenia.

To jednak nie był jeszcze koniec atrakcji. Nasi egzaminatorzy przeprowadzili lekcję w klasie IVC, a następnie udali się  do klasy 2a. Eksperci przybliżyli młodszym kolegom i koleżankom, czym jest tabliczka mnożenia. Uczniowie chętnie podjęli wyzwanie i po chwili rozwiązywali proste przykłady. W związku z tym, że nasi eksperci przybliżali młodszym kolegom tajniki mnożenia na zajęciach języka angielskiego prowadzonych przez P. Annę Półtorak, to kolejne przykłady tabliczki mnożenia rozwiązywane były w języku angielskim.

Nasza szkoła była organizatorem lokalnym VIII Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia, jako jedna z 4000 szkół na świecie. Gratulujemy wszystkim, którzy podjęli wyzwanie zmierzenia się z pytaniami naszych ekspertów. Gratulujemy ekspertom odwagi i znajomości tabliczki mnożenia.

Przeczytano: 189 razy. Wydrukuj|Do góry

VIII ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

Falochron