05 września 2019 15:16 | Aktualności

INFORMACJA O MURALU POWSTAŁYM NA BUDYNKU NASZEJ SZKOŁY

Rozpoczynamy obchody jubileuszu 100 - lecia powstania Szkoły Podstawowej nr 7 w Białymstoku.

Jubileuszowi będzie towarzyszyć szereg uroczystości, imprez okolicznościowych oraz akcji i dzialań tematycznych.

Tak właśnie z inicjatywy rodziców i uczniów naszej szkoły powstał mural poświęcony patronowi SP 7 - Hugo Kołłątajowi.

Dnia 2 września patron szkoły po raz pierwszy  "z muralu patrzył" na uczniów rozpoczynających pierwszy dzień nauki w nowym 2019/2020 roku szkolnym.

Mural jest dziełem białostockiego artysty o pseudonimie M. Ceirowski. Pan Mateusz jest synem absolwentki SP 7.

Inne białostockie murale będące dziełem artysty to:"Malwy" ul. Lipowa 24 "Matka Natura" ul. Konopnickiej 12C "Pamięć #1 Mural Kolażowy"  ul. Wiejska 41 ,"Paw" ul. Armii Krajowej 29.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do powstania muralu : Sponsorom,  Radzie Rodziców,  wykonawcy muralu - jesteśmy pełni podziwu dla kunsztu artysty.
Spełniło się jedno z naszych marzeń związanych ze świętowaniem jubileuszu siódemki.

Zdjęcia: